Zobacz jak się zmieniła Stacja Radegast w Łodzi po remoncie [ZDJĘCIA]

Anna Gronczewska

Zakończył się remontu stacji Radegast, jest ona częścią Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Po remoncie, którą Jacek Wawrzynkiewicz, dyrektor muzem nazywa liftingiem, zyskała nową Nowoczesna przestrzeń wystawienniczą. Nastąpiła modernizacja budynku i wykonano udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. A główną atrakcję będzie Litzmnanstadt Ghetto. Jest wykonywana w skali 1:400, na podstawie niemieckiego zdjęcia lotniczego z 1942 roku. Przypomnijmy, że w tym roku obchodzimy 15-lecie monumentu, który stoi na Radegaście. Przypada również 75 rocznica likwidacji getta.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.03.2019, 08:43

Czy Autor tego tekstu przeczytał co napisał? Przecież w tym tekście jest więcej błędów niż prawidłowo złożonych zdań. Zatrudnijcie Redaktora do korekty bo zęby bolą jak się to "coś" (bo na pewno nie artykuł) czyta.

15.03.2019, 08:19

Do * Doprecyzuj coś o tych triolach ? Zdanowska jest z PIS czy jak ? Rumkowski to ten kacap czy antysemita co kazał rodzicom dzieci oddawać i wysyłał na śmierć żeby starcy przeżyli ? Nas interesuje historia Polski i Polaków a nie wybranej grupki która nie miała czasem nawet obtwatelstwa Reczy Pospolitej . Łódź to cztery kultury w tym Polacy i trzech zaborców . A już tym że Rosjanie byli przeciwko żydom to mnie rozbawiłeś A kto jak Izrael Poznański robił dla Carskiego Wojska mundury i po pacyfikacji robotników bal zrobił

15.03.2019, 06:54

Kacapskie, antysemickie trolle w natarciu.

14.03.2019, 21:30

Nie tak daleko jest dziurawa, pełna kolein, nie widząca remontu od przeszło 20 lat, z łatą na łacie po każdej kolejnej zimie ulica Julianowska, z której korzysta dziennie więcej osób niż przez 10 lat z tego muzeum, które de facto powstało nie tak dawno.

14.03.2019, 19:55

kto za to zapłacił? Polacy? nie ma innych ważniejszych potrzeb?

14.03.2019, 19:53

kto za to zapłacił?
jeśli Polacy, to dlaczego?
nie ma POLSKICH potrzeb?

14.03.2019, 19:36

Szkoda, że na remonty dróg nie ma?

14.03.2019, 18:44

A na nauczycieli pieniędzy niema a tu były facio od oświaty mówi że będzie tu kasy dawał że hoho ?
Jak porównacie mizerne muzeum ( więzienie ) Gdańska Legionów gdzie siedział Piłsudski do tego radegastu oraz opłat na centrum żydowskie ul.Wojska Polskiego To zobaczycie ile kasy idzie na żydów a ile na Polaków i Cyganów którzy zgineli i mają tylko kuźnie na Wojska Polskiego Co więcej Sponsor to Muzeum Tradycji Niepodległościowej a co żydzi maja wspólnego z tymi tradycjami ?

14.03.2019, 18:33

Napiszcie coś o strajku lekarzy anastezjologiow i pielęgniarek w Czmp. W dniu dzisiejszym 14.03.pacientki zostały olane. Wczoraj przyjęte nie mały dzisiaj zabiegów i nie przyjęto nowych na oddział. Dlaczego za to płacą pacjenci? To konflikt wewnątrz szpitalny....

14.03.2019, 10:26

Ja bywałam kilkakrotnie na stacji Radegast i nie widzę żadnych zmian chyba tylko te złote rynny.W środku pobielone i stare zdjęcia,które zawsze tam były.

14.03.2019, 09:50

kto za to zapłacił? znów my? zapewne niedługo nam za to "podziękują" kolejnym kłamliwym oszczerstwem