Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza od dziś zmiany w kursowaniu kilku linii, wprowadza też jedno nowe połączenie. Zmiany mają ułatwić dojazd do centrum mieszkańcom Oruni, Łostowic oraz osiedli Moje Marzenie i ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza od dziś zmiany w kursowaniu kilku linii, wprowadza też jedno nowe połączenie. Zmiany mają ułatwić dojazd do centrum mieszkańcom Oruni, Łostowic oraz osiedli Moje Marzenie i Cztery Pory Roku.

W godzinach porannego i popołudniowego szczytu zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii 213 - autobusy kursować będą nawet co pół godziny, zamiast co godzinę, jak dotychczas.
Zmianie uległ nie tylko rozkład linii 213, ale też 275. Wypracowany został takt, umożliwiający podróżowanie co 15 minut na trasie z centrum przez Orunię do Łostowic.

W dni powszednie, po godzinie 20.30, oraz przez całą sobotę, niedzielę i święta, linie 213 i 275 zastąpi nowa linia 313. Na trasie linii 313 obowiązują te same przystanki, jak dla linii 213 i 275.
Szczegółowa trasa nowej linii 313: Jana z Kolna --Dworzec Główny - Brama Wyżynna - Trakt św. Wojciecha - Małomiejska - Świętokrzyska - Kampinoska (os. Moje Marzenie) - Srebrna - Niepołomicka - Wielkopolska - Olimpijska (os. Cztery Pory Roku).

Od piątku wprowadzone zostały też nowe rozkłady jazdy na liniach 154 i 254.
Przypominamy, że do 31 sierpnia obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu związane z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej w rejonie Świętego Wojciecha.

Zawieszone zostało funkcjonowanie następujących przystanków "Święty Wojciech PKP" w kierunku Pruszcza Gd. (dla linii 207, 232, N5) oraz "Święty Wojciech" w obu kierunkach (151, 207, 232, N5).
Uruchomiona została tymczasowa para przystanków (w obu kierunkach) na tzw. obwodnicy ŚwiętegoWojciecha w rejonie przejścia dla pieszych (dla linii 207, 232, N5). Końcowym i początkowym przystankiem dla linii 151 będzie "Święty Wojciech PKP".


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!