1 września zostanie uruchomiona nowa linia miejska numer 19. Zapewni ona dojazd między innymi do Urzędu Miejskiego przy ulicy Kilińskiego i do Starostwa Powiatowego przy ulicy Domagalskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mieszkańcy Radomia od pewnego czasu postulują o zapewnienie lepszej obsługi komunikacyjnej Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego oraz o wyprowadzenie przynajmniej części ruchu indywidualnego ruchu kołowego z centrum miasta. Dlatego po wakacjach planujemy uruchomić nową linię 19.

W dniu 30 kwietnia 2009 roku został ogłoszony przetarg na obsługę nowej miejskiej linii autobusowej w okresie od 1 września 2009 roku do 30 czerwca 2010 roku. Na podstawie obserwacji frekwencji pasażerów zostanie później podjęta decyzja o ewentualnym przedłużeniu okresu funkcjonowania tej linii.

Linia 19 będzie połączeniem okrężnym z jednym przystankiem końcowym. Zostanie on zlokalizowany na parkingu obok Urzędu Miejskiego, pomiędzy ulicami Kilińskiego i Niedziałkowskiego. Stamtąd trasa będzie przebiegała ulicami: Niedziałkowskiego, Żeromskiego, 25 Czerwca, Słowackiego, Zagłoby, Kwiatkowskiego, Domagalskiego, Staroopatowską, aleją Grzecznarowskiego, Dowkonta, Poniatowskiego, Traugutta, Tochtermana, Lekarską, Wałową, Malczewskiego i Kilińskiego. Na trasie będą obowiązywały wszystkie obecnie istniejące przystanki. Uruchomione zostaną również nowe - przy ulicach: Żeromskiego, Domagalskiego, Staroopatowskiej, Lekarskiej i Kilińskiego.

Powyższa trasa została ustalona tak, aby zapewnić postulowany przez mieszkańców Radomia dojazd do Urzędu Miejskiego. Nowa linia będzie też obsługiwała rejon Starostwa Powiatowego i działających obok niego uczelni wyższych, halę targową przy ulicy Śląskiej, dworzec PKP, szpital przy ulicy Tochtermana, szkoły średnie przy ulicy Kilińskiego i kilka innych obiektów.

Linia 19 będzie obsługiwana dwoma minibusami o pojemności około 40 osób. Skierowanie większych pojazdów nie jest możliwe, ponieważ mogłyby wtedy wystąpić trudności z manewrowaniem na wąskich ulicach w centrum Radomia. Kursy będą wykonywane w dni powszednie oraz w soboty w godzinach około 6:00-19:20, z częstotliwością co 30 minut (a w godzinach szczytu co 15 minut).

Zobacz mapkę z trasą przejazdu nowej linii

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!