Łódź nie wykorzysta 30 mln zł z UE na budowę dworca Fabrycznego

Łódź nie wykorzysta 30 mln zł z UE na budowę dworca Fabrycznego (© Grzegorz Gałasiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W środę radni będą głosowali za zmianami w budżecie Łodzi na 2012 rok. Ponieważ Łódź nie wyda pieniędzy na wszystkie zaplanowane na 2012 rok inwestycje. Dotyczy to m.in. dotacji z UE na na budowę Trasy Górnej, budowy Dworca Łódź Fabryczna, czy stadionu miejskiego.

Według władz Łodzi opóźnienia przy budowie Trasy Górna wynikają z powodu opóźnień przy wysiedleniach właścicieli nieruchomości z działek, na których miały być prowadzone prace. Dlatego Łódź nie wyda 70 mln zł dofinansowania z UE oraz 64 mln z własnego budżetu na budowę Trasy Górna. Dotacja ma być wykorzystana w 2013 roku.

Po zmianie harmonogramu prac budowy dworca Łódź Fabryczna przez konsorcjum Torpol - Astaldi - Intercor - PBDiM okazało się, że zaplanowane na 2012 rok roboty (warte około 30 mln zł) zostaną wykonane w roku 2013.

Łódź w 2012 roku miała wydać 7 mln zł na budowę sieci internetowej. Władze Łodzi tłumaczą, że prace, które miały być zakończone w sierpniu 2012 roku będą trwały do lutego 2013 roku. Wynikać to ma z problemów przy montażu światłowodów w sieci kanalizacyjnej. Przedłużyła się też procedura przetargowa na dostawę urządzeń umożliwiających funkcjonowanie tej sieci.

W 2012 roku na budowę Centrum Dialogu Łódź przeznaczyła ponad 6,5 mln zł. Okazuje się, że miasto musi najpierw urealnić koszty inwestycji. Dzisiejsze ceny - choćby materiałów budowlanych - windują koszt budowy z 10,5 mln do około 17 mln zł.

Czytaj więcej: Łódź nie wydała pieniędzy na inwestycje. Będą zmiany w budżecie

Czytaj także

  Komentarze (46)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  kibic łodzianin (gość)

  jedyne miasto w Polsce z drużyną w ekstraklasie bez porządnego stadionu wstyd dla miasta i całego województwa

  asd (gość)

  polityka mnie raczej nie interesuje, jednak ja czytam wiele artykułów opisujących planowane lub rozpoczęte inwestycje to jestem lekko zdumiony, bo zawsze myślałem że nie ma pieniędzy. A tu się okazuje że unia daje, miasto daje, pieniądze są ... tylko idioci wszystkim zarządzają i nic nie można zrealizować w terminie. A jak już słyszę że nie można zrealizować jakieś budowy , bo np obszczana kamienica okazuje się zabytkiem to już śmiech totalny

  heksogen (gość)

  dziadostwo będzie panowało tak długo, jak długo wyborcy będą głosować na farbowane partyjne lisy - cwane, chytre, przebiegłe. Takie lisy u władzy ZAWSZE będą sterowane przez centralę PARTII z Warszawy.

  MACKI PARTYJNEJ OŚMIORNICY CIĄGNĄ ŁÓDŹ NA DNO!

  Łodzianin z pokoleń. (gość)

  Niestety prawda jest taka ze tak źle nie było nawet za czasów SLD.Zdanowska doprowadziła to miast do ruiny i do długów które będą spłacały dzieci naszych dzieci.Jak można wywalić tyle pieniędzy na stadion,gdzie frekwencja ostatnimi czasy oscyluje w granicy 1500osób.A to tylko jeden z przykładów nieudolności POpapranej polityki.

  ja (gość)

  Zdanowska do DYMISJI za kompletny brak nadzoru na wszystkim co się dzieje w tym mieście!
  PLATFORMA OBYWATELSKA NIEUDACZNIKÓW I NIEROBÓW !!!

  JAKUB POLEWSKI (gość)

  Niedługo w tej łodzi to już nic nie będzie. Ale jak ja u kryta będę to coś będzie.
  Będę zbierał podpisy na rogu Północnej i ogrodowej.
  Nie jestem oszustem. Tylko poważne oferty

  Piter (gość)

  "Dotyczy to m.in. dotacji z UE na na budowę Trasy Górnej, budowy Dworca Łódź Fabryczna, czy stadionu miejskiego. " - widać, że news pisany "na gorąco".

  jaca (gość)

  Dlatego , że stworzyli sobie systemy wyborcze które sami kontrolują. Nikt z zewnątrz nie ma szans na wejście do rady. Te same ćwoki siedzą tam do śmierci i pierdzą w krzesło. Mają w dup.e miasto i mieszkańców a liczy się tylko kasa i profity dla nich. Miejsce się zwalnia tylko wtedy kiedy jakiś bezmuzgi piernik tak mocno pocałuje w 4 litery swojego szefa w W-wie , że ten wpisze go na listę do sejmu (miejsca 1/3) i dostanie się do większego koryta. Mogę podać przykłady.

  zlosliwiec (gość)

  Jednego nie moge pojac - jest tutaj mnostwo komentarzy ludzi myslacych trzezwo, potrafiacych zrozumiec podstawy ekonomii i AUTENTYCZNE potrzeby miasta. Pewnie polowa z ich autorow, przy fachowym wsparciu, lepiej by sie nadawala do rzadzenia Lodzia, niz ktorykolwiek z jej prezydentow w ciagu ostatnich 20 lat. A jednak od lat, ciagle i nieustannie rzadza jakies swiry, marzyciele i karierowicze, ktorzy potrafia tylko marnowac publiczne pieniadze i wysilek na bzdury (oraz pompowanie wlasnych kieszeni). Zaczelo sie juz w latach '90 -tych. Walil sie lodzki przemysl, a wadza zajmowala sie glownie zmianami nazw ulic i obwieszaniem wszystkiego krzyzami. A potem juz bylo tylko gorzej - tylko swiry z co raz to z innej partii i inne brednie wyczyniali.

  hohoho (gość)

  Materiały budowlane nawet staniały, siła robocza tanieje - bo jest kryzys. Teraz każdy chętnie łapie byle pracę i pracuje tanio. Po co to wciskanie kitu?!
  Na Centrum Dialogu i wsparcie polskich Żydów nie poskąpimy, ale przy tym się nie bajerujmy.

  Maurycy Gonenwald (gość)

  a gdzie jest ten geszeft,gdzie ja mam tu interes,gdzie,pytam się wam,ja moja kamienica oddam za grosz,3 tony grosza.

  ironia (gość) (Alfred)

  O! .. to ja, ja jestem chętna, żeby coś wygrać, ale .. toster już mam ;) Jakieś inne propozycje?
  PS. Wspólnego mianownika jeszcze nie znalazłam, ale pomyślę, pomyślę..