W związku z likwidacją krańcówki Węglowa związaną z budową Dworca Łódź Fabryczna, od dnia 23 kwietnia 2012 r. ulegną zmianie trasy autobusów linii 51, 51A, 51B, 53, 53A, 57, 58, 58A, 60, 60A, 60B, 70, 70A i 86.
linie 51, 51A, 51B, 53, 53A, 60, 60A i 60B
• ze Zgierza, Łagiewnik, Skotnik, Brzezin, Nowosolnej, Strykowa, Imielnika Nowego i Dobrej do skrzyżowania Uniwersytecka – Jaracza bez zmian, a następnie Jaracza, Sterlinga – PLAC DĄBROWSKIEGO
• PLAC DĄBROWSKIEGO – Sterlinga, Narutowicza, Uniwersytecką i dalej dotychczasowymi trasami.
linie 70 i 70A
• z C.H. Ptak i Szpital C.Z.M.P. do skrzyżowania Jaracza – Uniwersytecka bez zmian, a następnie Uniwersytecką, Narutowicza, Sterlinga – PLAC DĄBROWSKIEGO
• PLAC DĄBROWSKIEGO – Sterlinga, Jaracza, P.O.W., Narutowicza i dalej swoją trasą.
linia 86
• z Maratońskiego do skrzyżowania Rewolucji 1905r. – Sterlinga bez zmian, a następnie Rewolucji 1905r., Uniwersytecka, Narutowicza, Sterlinga – PLAC DĄBROWSKIEGO
• PLAC DĄBROWSKIEGO – Sterlinga, Jaracza i dalej obecną trasą.
linia 57
• z Marysińskiej do skrzyżowania Narutowicza – P.O.W. bez zmian, a następnie Narutowicza, Kilińskiego i dalej obecną trasą.
linie 58 i 58A
• ze Skalnej i Pomorskiej (szpital) do skrzyżowania Uniwersytecka – Narutowicza bez zmian, a następnie Uniwersytecką – UNIWERSYTECKA / NARUTOWICZA
• UNIWERSYTECKA / NARUTOWICZA – Uniwersytecka, Jaracza, Sterlinga, Narutowicza i dalej obecnymi trasami.
Wykaz noych przystanków:
• Plac Dąbrowskiego dla wysiadających linii 51, 51A, 51B, 53, 53A, 60, 60A i 60B – pierwsze stanowisko od ul. Jaracza po zachodniej stronie Sterlinga.
• Plac Dąbrowskiego dla wsiadających linii 60, 60A i 60B, drugie stanowisko po zachodniej stronie Sterlinga
• Plac Dąbrowskiego dla wsiadających linii 51, 51A, 51B, trzecie stanowisko po zachodniej stronie Sterlinga
• Plac Dąbrowskiego dla wsiadających linii 53 i 53A, czwarte stanowisko po zachodnie stronie Sterlinga
• Plac Dąbrowskiego przelotowy dla linii 57 i N7 ostatnie stanowisko po zachodniej stronie Sterlinga (przed Narutowicza)
• Plac Dąbrowskiego dla wysiadających linii 70, 70A i 86 pierwsze stanowisko od ul. Narutowicza po wschodniej stronie Sterlinga
• Plac Dąbrowskiego dla wsiadających linii 70 i 70A, drugie stanowisko po wschodniej stronie Sterlinga
• Plac Dąbrowskiego dla wsiadających linii 86, trzecie stanowisko po wschodniej stronie Sterlinga
• Plac Dąbrowskiego przelotowy dla linii 57 i N7, ostatnie stanowisko po wschodniej stronie Sterlinga (przed Jaracza)
• Narutowicza – P.O.W. w kier. zachodnim – dla linii 57 i N7 (dla linii N7 zamiast przystanku Narutowicza – Kilińskiego)
• Uniwersytecka – Narutowicza – krańcowy wyłącznie dla autobusów linii 58 i 58A
• Uniwersytecka – Jaracza w kier. ronda Solidarności – przelotowy dla autobusów linii 51, 51A, 51B, 53, 53A, 60, 60A i 60B
• Autobusy linii 70, 70A i 86 nie będą zatrzymywały się na przystanku Narutowicza – plac Dąbrowskiego w kier. zachodnim.
* * * * *
W związku z rozpoczęciem robót budowlanych przy zjeździe z wiaduktu przyszłego łącznika ul. Rzgowskiej i Trasy Górna, od dnia 23 kwietnia 2012 r. do odwołania nastąpi likwidacja dotychczasowej krańcówki Ustronna. Tymczasowa krańcówka dla linii 75 o tej samej nazwie zostanie zlokalizowana u zbiegu ul. Granicznej i Rozalii, przy zakładach firmy Sapa. Jednocześnie linia 70A będzie kończyła bieg na tymczasowej pętli na ul. Matek Polskich przy przystanku Sczanieckiej, objeżdżając szpital Centrum Zdrowia Matki Polki dookoła zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pętla dla linii 70A będzie nazwana Szpital C.Z.M.P.
linia 70A
• z placu Dąbrowskiego do skrzyżowania Rzgowska – Paradna bez zmian, a następnie Paradna, Matek Polskich (pierwszy wjazd) – SZPITAL C.Z.M.P.
• SZPITAL C.Z.M.P. – Matek Polskich, Paradna, Rzgowska i dalej swoją trasą do pl. Dąbrowskiego.
linia 70
• nie będzie zatrzymywała się na pętli Ustronna
linia 75
• z dw. Łódź Widzew do skrzyżowania Graniczna – Rozalii bez zmian, a następnie do tymczasowej pętli Ustronna
* * * * *
W związku z zakończeniem prac drogowo – torowych na Rondzie Inwalidów, od dnia 23 kwietnia 2012 r. na swoje stałe trasy powrócą autobusy linii 64, 75 (uwzględniając zmianę wprowadzoną w pkt. 3), 85, 85A, 90, 91, 91A, 91B i N1 (od nocy 22 na 23 kwietnia br.).
Transport ogromnego generatora ulicami Grudziądza
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?