(© DziennikŁódzki/archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Posłowie z zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego chcą, żeby oprócz egzaminu teoretycznego i praktycznego kandydat na kierowcę zaliczał również praktyczny egzamin z technik udzielania pierwszej pomocy. Dotychczas kurs pierwszej pomocy odbywał się tylko w szkołach jazdy a umiejętności kursanta nie były nigdzie weryfikowane.

Łukasz Kucharski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi mówi, że zaledwie połowa kursantów zna teorię udzielania pierwszej pomocy, a 10 proc. kandydatów na kierowców potrafi przeprowadzić reanimację na fantomie. Kursanci w razie wypadku po prostu nie wiedzieliby co robić. Większość z nich nie potrafiłaby udzielić pierwszej pomocy.

Kucharski uważa, że zmiany w przepisach zmieniłyby tę sytuację. Uratowanie komuś życia to wartość niepoliczalna. I właśnie dlatego warto wprowadzić egzamin z pierwszej pomocy.

Źródło: Egzamin z pierwszej pomocy na egzaminie na prawo jazdy?

Czytaj także

    Komentarze (3)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Topik (gość)

    nareszcie może się coś poprawi w sprawie bezpieczeństwa na drodze. Doradzę tylko posłom aby testy i odpowiedzi do nich ułożyli specjaliści od ratownictwa medycznego. oby później nie występowały sytuacje że w praktyce to tak ale w testach to inaczej.