Złota Różdżka na scenie Teatru Arlekin Złota Różdżka na scenie Teatru Arlekin

(© mat. Teatru Arlekin)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pełny czarnego humoru i absurdów rodem z Monty Pythona spektakl "Złota Różdżka" ponownie zagości na scenie Teatru Arlekin.

Przeczytaj recenzję "Złotej Różdżki"

"Złota Różdżka" to jedna z propozycji dla dorosłych w repertuarze Teatru Arlekin. Inspiracją do spektaklu były moralizatorskie wiersze Heinricha Hoffmanna. Ten żyjący w XIX wieku i pochodzący z Frankfurtu artysta oraz m.in. lekarz stworzył opowieści o dzieciach, które są niegrzeczne i spotyka je za to surowa kara. Są w nich ucinane palce, lejąca się krew.

Każda "bajka" to osobna historia. Na scenie pojawia się 14 aktorów, którzy przy akompaniamencie sześcioosobowej orkiestry, wyśpiewują krwawe opowiadania, wcielając się w różne postacie i są wyposażeni w przerażające rekwizyty.

"Złotą Różdżkę" będzie można zobaczyć na scenie Teatru Arlekin codziennie od 21 do 27 listopada.

KONKURS

Mamy dla Was 3 dwuosobowe zaproszenia na poniedziałkowy spektakl "Złota Różdżka" o godzinie 19. By wygrać jedno z nich wystarczy, że w komentarzu poniżej napiszecie, co najbardziej może zadziałać na dziecko, by było grzeczne i dlaczego. Jednocześnie należy wysłać maila ze swoim imieniem, nazwiskiem i MM-kowym nickiem na adres: redakcja@mmlodz.pl (w tytule koniecznie wpisując "Złota Różdżka - konkurs"). Nagrodzimy autorów najciekawszych wpisów, którzy przyślą też maila na podany wyżej adres. Konkurs trwa do 21 listopada, do godz. 7:59.

WAŻNE: Pod uwagę brane będą tylko oryginalne wpisy zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.


Czytaj codziennie MMLodz.pl/Kultura


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Koncert 30 Seconds to Mars

Łódź na starych pocztówkach

Koncert Sade

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Konsekwentność w wychowaniu . Kiedy na świat przychodzi nasza pociecha jesteśmy wniebowzięci. Chodzimy na paluszkach nosimy, tulimy, usypiamy kołysząc lub trzymając za rączkę. Ale zapominamy o jednym najważniejszym fakcie, że Nasze dziecko mimo, że jest malutkie jest już mądre na swój sposób i potrafi to wyśmienicie "wykorzystać" Potem słyszy się- jakie ono jest niegrzeczne wcale z rąk nie chce zejść, gdy starsze coś na ze złości z majsterkuje i można tak długo pisać. Zbliżając się do sedna pragnę tylko powiedzieć, że wszystko bez mała zależy od nas samych. Wiadomo, każdy mały człowiek ma już swój indywidualizm, ale tak naprawdę My jesteśmy odpowiedzialni za jego pojmowanie świata, reakcje, czyny etc.
Dzieciaszka trzeba uczyć od małego, tłumaczyć, wyjaśniać i być konsekwentnym, zastosować karę np. minuta w koncie. Jeżeli nie zareagujemy w odpowiednim momencie i mimo, że żal ściska nasze serce bo maluch płacze to musimy być stanowczy bo On wykorzysta tą słabość i będzie robił co chce a My potem będziemy wkoło mówić jakie Ono jest niegrzeczne. Zatem wychowujmy dzieci od początku, wiem że nie jest to łatwe ale potem można uniknąć wielu nieprzyjemnych doświadczeń czy dziecko kogoś kopnie bądź ugryzie. To mały człowiek, któremu musimy już od początku kształtować pojęcie co jest dobre, że trzeba być grzecznym.

...... każdy Dzieciak jest inny, dlatego nie ma idealnych sposobów, ale jeżeli dziecko zobaczy, że dotrzymujemy słowa chociażby z przyobiecaną zabawą, wyjściem do zoo, czy inna formą wspólnego spędzania czasu jest duża szansa, że w przyszłości będzie grzeczniejsze. A więc wszycho zależy tak naprawdę od nas.

aktywność fizyczna. Świetnym sposobem jest zainteresowanie i zajęcie dziecka aktywnością fizyczną. Dziecko należy zmęczyć w przyjazny dla niego sposób tak aby po zaprzestaniu aktywności nie miało już siły na rozrabianie ;) Przy okazji sami możemy spędzić aktywnie czas, na przykład zabierając dziecko na łyżwy, na długi spacer, basen czy rower. Spędzanie z dzieckiem czasu w ten sposób owocuje dobrą kondycją fizyczną rodziny, ale także mocną więzią psychiczną między rodzicami a dzieckiem, dzięki której łatwo jest się z dzieckiem porozumieć, wytłumaczyć mu czego od niego oczekujemy.

aguś2011

grzeczne dziecko. Dziecko musi biegać, dotykać, eksperymentować, czasem nawet wkładać głowę między barierki. Dzięki temu uczy się świata, poznaje swoje możliwości, gromadzi wiedzę, jednym słowem – rozwija się. Nie zrobi tego, siedząc cicho w kącie i udając, że go nie ma. Dla mnie grzeczne dziecko to takie, które bada świat, eksperymentuje, ma swoje zdanie, jest samodzielne.Jeśli zaczyna się buntować, krzyczeć tupać nóżkami przed wystawą sklepową z zabawkami wtedy trzeba być konsekwentnym, rozmawiać, rozmawiać, powtarzać aż do skutku i czasami kategoryczne powiedzieć nie!

Zdanie dziecka. Mamy prawie dwuletnią córkę, właśnie obchodzić będzie urodziny 4 grudnia.Siedzi na tapczanie, ogląda swoją ulubioną ksążkę "Lokomotywę".Mówię do niej, "Ania byłaś kiedyś niegrzeczna?", spojrzała zdziwiona, zrobiła grymas, usłyszałem długie "nieeeeee".Drążę dalej, "Ania czy istnieje sposób, aby dzieci były grzeczne?", zastanowiła się, zrobiła grymas, usłyszałem długie "nieeee".Ale oczywiście ja jestem bardzo zakochanym w córce tatusiem.

witek (gość)

zdanie dziecka. Mamy prawie dwuletnią córkę, właśnie obchodzić będzie urodziny 4 grudnia.Siedzi na tapczanie, ogląda swoją ulubioną ksążkę "Lokomotywę".Mówię do niej, "Ania byłaś kiedyś niegrzeczna?", spojrzała zdziwiona, zrobiła grymas, usłyszałem długie "nieeeeee".Drążę dalej, "Ania czy istnieje sposób, aby dzieci były grzeczne?", zastanowiła się, zrobiła grymas, usłyszałem długie "nieeee".Ale oczywiście ja jestem bardzo zakochanym w córce tatusiem.

Grzeczne dziecko. Najważniejsze jest, aby często chwalić dziecko za to, co dobrze robi :)

Zazwyczaj komentujemy zachowanie dziecka, gdy jest niegrzeczne, natomiast kiedy słucha jest to dla nas coś oczywistego. Tak naprawdę pochwały są bardzo bardzo ważne, bo utrwalają one dobre zachowanie.

.... Nie ma nic lepszego niż wywołanie współczucia. Jeśli dziecko zrobiło coś niedobrego mama powinna pokazać jaka jest nieszczęśliwa.Powinna być smutna dotąd dopóki dziecko nie zrozumie swojego błędu. Kiedy dziecko zrozumie,że swoim zachowaniem krzywdzi najbliższym przestanie zachowywać się zle.

Zachowaj spokój.... Żeby dziecko było grzeczne a rodzic nie stracił siły trzeba podchodzić do niego spokojnie i cierpliwie. Najlepszym sposobem na niegrzeczne dziecko jest pokazanie mu w subtelny sposób dlaczego zrobił źle i poznał konsekwencje swoich czynów. Wyraźne powiedzenie "Zrobiłeś źle", "tak nie wolno" - czyni cuda. Równie dobrym sposobem jest nauka przez zabawe, przybliża to dziecko do rodzica. Polecam :)