Dwaj mieszkańcy Łodzi kradli rowery na terenie całej Polski. Złodzieje rowerów zostali zatrzymani.

Po kradzieży roweru na ulicy Szkolnej w Zduńskiej Woli policjanci zajęli się sprawą złodziei rowerów. Od września 2016 roku policjanci ustalili, że w podobny sposób kradzione były rowery w innych miastach na terenie Polski, a związek z nimi mają te same osoby.

Po przecięciu linek zabezpieczających rowery kradli je, a następnie samochodem osobowym wywozili do Łodzi. Dodatkowo w lipcu 2016 roku włamali się do sklepu rowerowego w Sieradzu, skąd skradli 8 rowerów o łącznej wartości ponad 25 tys. zł.

Wytypowano dwóch mieszkańców Łodzi podejrzewanych o kradzieże. Po zatrzymaniu obaj usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Policjanci ustalili, że 40-letni łodzianin wraz ze swoim 26-letnim kompanem kradli nie tylko w województwie łódzkim, ale także w śląskim, świętokrzyskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim.

Jeden z podejrzanych na wniosek prokuratora został przez Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy, natomiast wobec drugiego zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Łącznie podejrzanym przedstawiono 48 zarzutów, w tym zarzut kradzieży z włamaniem.

Czytaj także

  Komentarze (5)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Komitet Obrony Dochodów (gość)

  Macie zostawić w spokoju naszych sympatyków, bo inaczej tego pożałujecie! kwi kwi kwi

  Prawda (gość)

  Rowerzyści nie powinni mieć pierwszeństwa na ścieżkach rowerowych przechodzących przez jezdnie!!!