Pasażerom jest za zimno w tramwajach

Pasażerom jest za zimno w tramwajach (© Sebastian Łukasik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W łódzkich tramwajach MPK jest zimno. Czytelnik Dziennika Łódzkiego skarży się na niską temperaturę w tramwaju linii nr 9. W tej sprawie zadzwonił na infolinię MPK. Usłyszał, że ogrzewania ma być wyłączane w tramwajach, gdy temperatura wzrasta do zera stopni Celsjusza.

Sebastian Grochala, rzecznik MPK Łódź tłumaczy, że ogrzewanie zostało w ostatnich dniach włączone. Zgodnie z wewnętrznymi regulacjami łódzkiego przewoźnika, zasady dotyczące ogrzewania przedziałów pasażerskich obowiązują od 1 listopada do 31 marca. Jednak w związku ze spadkiem temperatury w ostatnich dniach ogrzewanie w pojazdach zostało włączone.

Włączone ogrzewanie nie znaczy, że w łódzkich tramwajach będzie ciepło, ponieważ przedziały pasażerskie w okresie od 1 listopada do 31 marca ogrzewane są ciepłem uzyskanym z chłodzenia silników lub aparatury elektrycznej w sposób ciągły.

Tramwaje ogrzewane są za pomocą grzejników w przypadku wystąpienia spadku temperatury otoczenia do -3 C i poniżej. Wyłączenie tego sposobu ogrzewania dokonuje się przy temperaturze -2 C.

Źródło: Dlaczego w tramwajach musi być tak zimno?

Czytaj także

  Komentarze (39)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Zima (gość)

  Topik? Z czego zostałeś ulepiony, że nie s-topik-owałeś się wiosną razem ze swoimi braćmi i przetrwałeś do następnej zimy?

  Myślę o nich jak jeżdżę tramwajem (gość)

  A wiceprezesem MPK jest zięć ...siostry Stefana Niesiołowskiego... Dobrze, że chłopak zarabia setki tysięcy rocznie, wujek Marek Niesiołowski jest w radzie nadzorczej GOŚ, a zięć Stefana jak pamiętam, w ZWiKu. Polityka prorodzinna, to podstawa rzędów Zdanowskiej. Popieram!

  Topik (gość) (k)

  @k (niby kierowca)? Ma rację @do: k jak kretyn (gość) o twojej przyszłości w pracy. Nie ubliżając Burkowi podwórkowemu jesteś mniej inteligentny od niego. Nawet Burek wie że nie może gryźć ręki, która mu jeść daje. Jak myślisz pseudo kierowniku pojazdu? Kto ci płaci za pracę? Twoja prostota podpowie ci pewnie że to firma (kierownik). Twój o grosz inteligentniejszy kolega po fachu (jeśli masz takich) podpowie ci że przecież kierownik to zapłaci ci jeśli kasę dostarczy Miasto. A ja ci powiem że Miasto nie da jeśli nie będzie miało wpływów z biletów. Tak więc szanuj pasażera i troszcz się o jego zdrowie jak o swoje. To pasażer daje ci michę. Jeśli nie wyraziłem ci tego dość jasno to w przyszłości wyjaśni ci to twój szef. I jak już ktoś tu napisał drzwi są po to by nimi wsiadać i wysiadać. Twój psi obowiązek to wymienić pasażerów i jechać dalej. Ale możesz tez odmówić pracy. Zgłoś tylko szefowi że nie odpowiada ci ta praca.

  mpk pasendżer (gość)

  Przecież nie jest jeszcze strasznie zimno, po co wam to ogrzewanie? W d**ach się przewraca i tyle.

  Grzes (gość) (m)

  A Ty sam zyjesz wedlug przepisow BHP ? Tobie tak samo jak i mnie jak kaza to sie robia albo jedzie... W moim przypadku jedzie, ale dziwie sie ze mnie pouczasz....

  m (gość) (Grzes)

  Widzisz Grześ gdybyś znał BHP wiedział byś jaka powinna być temperatura w miejscu pracy,
  Ze swoimi przemyśleniami idź do UMŁ MPK itd. jak oni każą grzać to bedziem grzać
  No cóż jak zawsze z pretensjami chodzi się do kasjerki bo do kierownika to strach

  Grzes (gość) (k)

  Jeden taki burek jak Ty pyskowal w dzien, ale na liniach nocnych morde stulal pod wlasne jaja jak 3 lysych na moich oczach podeszli do niego i kazali wlaczyc ogrzewanie i zamknac ryj, wtedy taki twardy nie byl

  Grzes (gość)

  Druga sprawa to cieplo puszczane na przedzial pasazerski zima i na przedzial kabiny kierowcy.... Przy temperaturach ujemnych kierowca raz ze ma pozamykane u siebie okienko itp to mal tego pouszczelniane czym sie da kazda szczeline swojej kabiny. Jemu jest tam jak w raju, a obieg zamiast isc w autobus idzie w kabine kierowcy, przy czym z wielka ŁASKĄ otwiera drzwi od swojej strony twierdzac, ze chce byc zdrowy. Wystarczy sie dobrze przygladac burakom i chamom za kierownica, ktorzy jezdza w mpk odkad ogorki wycofano z eksploatacji.

  Grzes (gość)

  Tak sie zastanawiam nad tymi "przedzialami pasazerskimi" skoro sa ogrzewane w sposob ciagly z uwagi na cieplo uzyskiwane z chlodzenia silnikow itp to dlaczego nie mozna zamykac obiegu latem ? Nie zauwazyliscie Panstwo, ze czasem autobus podjezdza na przystanek latem i bucha z grzejnika gorace powietrze, a na zewnatrz 29-30 stp w sloncu ? To jest jakas paranoja, mozna przeciez zamykac obiegi wtedy cieplo przynajmnniej w osobowce ulatuje dolem, a nie kratka dmuchaw od nagrzewnicy..... W autobusach zrobiono fuszerke czy moze pseudo kierowca, autobusiku woli puszczac obiag na pasazerow a sam sie nie spocic ?