Miasto rozstrzygnęło konkurs na projekt "zielonych dachów" kamienic przy ul. Sienkiewicza 61a i 63. Prace budowlane rozpoczną się w 2016 roku.

Projekt przebudowy kamienic przy ul. Sienkiewicza 61a i 63 wraz z utworzeniem zielonych dachów został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok. W kategorii zadań lokalnych na Śródmieściu uzyskał 1023 głosy i zakwalifikował się do realizacji. Koszt opracowania projektu wyniósł 1 mln zł.

Autorzy pomysłu przekonywali, że "wytworny ogród dachowy funkcjonujący jako taras widokowy, kawiarnia oraz zielony dach dadzą szansę wydobywania i adaptowania historycznych miejsc Łodzi z czasów "Ziemi Obiecanej", a tym samym pomogą uratować zdegradowane i wciąż niszczejące centrum miasta."

Wiadomo już, że przebudowa budynków przy Sienkiewicza będzie kosztować ok. 15 mln zł. Prace rozpoczną w 2016 roku i potrwają dwa lata.

Konkurs na opracowanie projektu zielonych dachów wygrała Pracownia Architektoniczna Marek Grymin z Łodzi. Teraz zwycięzcy wraz z urzędnikami przygotują projektu budowlanego na podstawie swojej pracy konkursowej.

Drugą nagrodę - 15 tys. zł - zdobyło łódzkie konsorcjum Projekt Officyna Pracownia Architektury oraz Draft Autorska Pracownia Projektowa. Trzecie miejsce i 10 tys. zł nagrody uzyskało BZB Projekt Biuro Zarządzania w Budownictwie Bartłomiej Zgorzelski z Łodzi. Do konkursu złożono łącznie 11 projektów.

Czytaj też:
Wyłudzenia kamienic w Łodzi. Czy warto kontynuować projekt "Mia100 kamienic"?

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

CyklonB (gość)

Niestety dotychczas nie rozstrzygnięto konkursu na obsługę psychiatryczną zarządu miasta, szczególnie w okresie zimowym.

zwidz (gość)

Wizualizacje mamy piękne, tylko w realu czasami wychodzą koszmarnie, a najczęściej wcale lądując w archiwum

mieszkaniec (gość)

fajnie, ale znowu jakoś tak podobnie do pewnego placu z zagranicy (Plaza Cisneros - Kolumbia)