Marta Szymańska (od lewej) i Julia Szeluchina na piasku SMS Marta Szymańska (od lewej) i Julia Szeluchina na piasku SMS

Marta Szymańska (od lewej) i Julia Szeluchina na piasku SMS (© fot. Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wszystko wskazuje na to, że siatkarki Organiki Budowlanych jako pierwsze przedstawicielki gier zespołowych występować będą w Pałacu Sportowym przy ul. Skorupki.

Mająca ponad 50 lat hala zostanie, zgodnie z pomysłem wiceprezydent Wiesławy Zewald, przywrócona sportowi. Ostateczna decyzja, czy siatkarki będą tam rozgrywać swoje mecze już w nadchodzącym sezonie, zapadnie w najbliższym tygodniu.

PlusLiga Kobiet ruszy w tym roku później niż w ubiegłych latach w związku z mistrzostwami świata (29 października - 14 listopada w Japonii). Organika Budowlani rozpocznie rozgrywki 4 grudnia meczem w Łodzi z Pronarem Zeto Astwa AZS Białystok. Łodzianki trenowały we wtorek na piaszczystych boiskach do siatkówki plażowej na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego, a razem ze swoimi zawodniczkami zagrał trener Wiesław Popik.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły także inne zespoły. Pierwszy rywal łodzianek AZS Białystok wyjechał na zgrupowanie do Międzybrodzia Bialskiego. Nadal leczą kontuzje: Małgorzata Cieśla, Magdalena Godos, Małgorzata Właszczuk i Katarzyna Wysocka. Odeszły Bułgarka Vesela Bonczewa (powrót do ojczyzny), Ilona Gierak (do Stali Mielec) i Paulina Gajewska (do TPS Rumia). Trener Wiesław Czaja ma pięć nowych zawodniczek. Najbardziej znana jest Dominika Kuczyńska z Centrostalu Bydgoszcz. Oprócz niej przybyły Alicja Leszczyńska (również z Centrostalu), Aleksandra Kruk i Edyta Rzenno (obie z Trefla Sopot) oraz Małgorzata Sikora (z Legionovii).

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  -xx (gość)

  na zdjęciu nie mogłam doszukać się Marty Szymańskiej;) za ro wyraźnie widzę Julę i Ciesielską:)
  Pozdrawiam!!