W atmosferze tajemnicy rozpoczynają się w poniedziałek w Łodzi zdjęcia do nowego polskiego serialu, realizowanego dla Canal+. To filmowy cykl na postawie książki „Król” Szczepana Twardocha.

W związku z realizacją zdjęć, łodzian czekają utrudnienia w ruchu samochodów i parkowaniu na terenie Starego Polesia. Przygotowania i zdjęcia realizowane będą od dziś do 20 lipca na ul. Żeromskiego (na odcinku od ul. Legionów do ul. 1-maja), ul. Lipowej (od 1-maja do Próchnika) i ul. Próchnika (od ul. Żeromskiego do ul. Gdańskiej). Ponadto mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pieszym (czasowe wstrzymywanie ruchu) w dniach 10-12 oraz 18-19 lipca w okolicy skrzyżowania ulic Próchnika i Żeromskiego. W tym czasie lepiej więc, jeżeli mamy taką możliwość, omijać wyżej wymienione ulice i ich okolice. W całym okresie realizacji filmu możliwe będą jedynie docelowe wjazdy do kamienic dla mieszkańców i najemców lokali, z wyłączeniem możliwości parkowania na ulicach.

Serial jest ekranizacją głośnej powieści Szczepana Twardocha „Król”. Zdjęcia już się rozpoczęły, wszystkie powstają w dwóch miastach - Warszawie i Łodzi. Jak informował już producent serialu, główną rolę, Jakuba Szapiro zagra Michał Żurawski, a w Mosze Bernsztajna wcieli się Kacper Olszewski.W produkcji Ryfkę Kij zagra Magdalena Boczarska, a Kuma Kaplicę - Arkadiusz Jakubik. Z kolei Borys Szyc wciela się w postać Janusza Radziwiłka. W pozostałych rolach będzie można zobaczyć m.in. Andrzeja Seweryna, Adama Ferencego, Bartłomieja Topę, Krzysztofa Pieczyńskiego, Aleksandrę Konieczną czy znakomitych aktorów teatralnych: Andrzeja Kłaka i Marcina Pempusia.

Serial reżyseruje Jan P. Matuszyński (twórca „Ostatniej rodziny” i serialu „Wataha”). Głównym scenarzystą jest Łukasz M. Maciejewski.

Powieść „Król”, która ukazała się w roku 2016, to jeden z największych polskich przebojów literackich ostatnich lat. To opowieść o Jakubie Szapiro, żydowskim bokserze, na tle przedwojennej Warszawy targanej konfliktami społecznymi, narodowymi i politycznymi. W 2018 roku ukazała się kontynuacja „Króla” zatytułowana „Królestwo”.
Rozrywka

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

x (gość)

Czy Łódzka Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna też jest na żołdzie ukraińskim, czy ma takie zalecenia od zdanowskiej też ukraińskiej chazarki? Nie, to dlaczego dopuszcza do sprzedaży nie przebadanych jaj kurzych na Rynku przy ul. Dolnej?