Zdejmują rusztowanie z Bramy Miasta. Kortenowa elewacja jest bardzo... rdzawa [ZDJĘCIA]

Redakcja

Z budowanej przy dworcu Łódź Fabryczna Bramy Miasta zdejmowana jest elewacja. Na inwestycji firmy Skanska widać już elementy elewacji z rdzawego kortenu.

Z pierwszego budynku Bramy Miasta znikają kolejne poziomy rusztowań. Dzięki temu widać już elewację reprezentacyjnego budynku biurowego. Jednak wykonana z kortenu elewacja o rdzawym wyglądzie budzi różne odczucia wśród łodzian.

Brama Miasta to złożona z dwóch 13-piętrowych biurowców sztandarowa inwestycja firmy Skanska. Ma ona być symbolem Nowego Centrum Łodzi.

Pierwszy, północny wieżowiec ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku. Oba budynki mają mieć 40 tys. mkw. powierzchni i dawać przestrzeń do pracy dla około 4 tys. osób.

Pomiędzy budynkami ma być zagospodarowana, publicznie dostępna przestrzeń z kawiarniami.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.02.2019, 06:19

A GDZIE SĄ W ŁODZI JAKIEŚ BUDOWY W KTÓRYCH POWSTANĄ ZAKŁADY PRACY CZY FABRYKI PRODUKUJĄCE NASZE RODZIME PRODUKTY I WYROBY CO ? GDZIE BUDOWA JAKIEJŚ FABRYKI Z KILKUSET MIEJSCAMI DO PRACY DLA ZWYKŁYCH LUDZI PRACY CO ? GDZIE POWSTAJĄ JAKIEŚ PAŃSTWOWE TKALNIE , SZWALNIE , FABRYKI OBUWIA CZY CHOCIAŻBY ŚRUTU , DRUTU I GIĘTCH PARASOLI , W MIEJSCE KILKUSET ZLIKWIDOWANYCH CO ?

14.02.2019, 06:14

I kolejne " centra dla nygusów i obiboków " z tytułem " magistra od lenistwa " a drogi w Łodzi , obrzeża miasta i nowe osiedla budowane lub w budowie dalej mają syf , malarię oraz odstają standardem od XXI wieku . Jezdnie koło centrum i magistratu są jakie takie a reszta miasta dalej tnie w błocie , jeździ po ogromnych dziurach czy wertepach ale " projekta tych inaczej myślących i niepełnosprawnych umysłowo " dalej są realizowane za pieniądze podatników

11.02.2019, 18:03

Kolejny architektoniczny koszmarek z Łodzi wygra konkurs na MAKABRYŁĘ roku. Gdzie był architekt miejski jak projektowano to badziewie? Na odwyku?

11.02.2019, 01:53

@do PO KOKE
Zauważyłeś, że drugi budynek jest w budowie czy po prostu piszesz dla gamoni takich jak ty?...

11.02.2019, 01:53

@do PO KOKE
Zauważyłeś, że drugi budynek czy po prostu piszesz dla gamoni takich jak ty?...

09.02.2019, 20:14

wygląda jak nasze władze przyspawane do stołków ale rdzewiejącą i puszczają spawy zanim nadzorcy PO KOKE-iści się wprowadzą . Kasa była na dwa budynki wybudowano jeden reszta do podziemnej ulicy Hasa i 6 prywatnych biurowców .

08.02.2019, 21:24

Gościu, ty tak sam z siebie, czy ci płacą za te upierdliwe komentarze?

08.02.2019, 19:46

do tom...to wracaj na ukrainę tam będziesz u siebie!

08.02.2019, 19:43

A chazarka ukraińska zdanowska, wydaje pieniądze na pierdoły a jezdnie w Łodzi jak za króla ćwieczka, na to nie ma bo to takie mało medialne a chazaek z ukrainy lubi przejaskrawioną tandetę, najlepiej w kolorach niebiesko żółtych, tak jak szmata ukraińska, jej ojczyzna!

08.02.2019, 13:56

I jak zwykle cymbały zapomniały o parkingach.

08.02.2019, 12:58

Pierwszy projekt był piękny ,oryginalny i niepowtarzalny. Z góry skazany na porażkę bo tylko na pokaz dla meneli i ciemnoty. Teraz postawili to szkaradztwo i każą się zachwycać. Takie żeczy tylko w Łodzi za Zdanowskiej. Mechanizm zupełnie jak za komuny.

08.02.2019, 10:49

do ASKA.....swietnie to ujelas...zgadzam się z toba...mało ze rdza,to jeszcze zlom..do wyrzucenia !!!!!!!!

08.02.2019, 09:34

Reprezentacyjny budynek biurowy? Brama? Gdzie przez nią przechodzę, i co widzę? Rozkopaną (żeby tego nie powiedzieć dosadniej) ulicę Traugutta i wiekową już dziurę po spalonej chemii, której nikt od lat nie chce dotknąć?
Opakowanie typowe dla pewnego ugrupowania, z którego wywodzi się Nasza Hanka: z wierzchu się błyszczy, a w środku ..., .... i kamieni kupa.

08.02.2019, 09:30

Do autora tekstu.
Proszę zwrócić uwagę na podtytuł. Jeszcze nie zbudowane a już zdejmują elewację? To się nie trzyma kupy. Elewacja zostanie. Zdejmują rusztowanie.
Chyba.

08.02.2019, 09:14

zgadzam sie jaka to brama miasta ochydny stwor wyobrazni dla miasta co straszy

08.02.2019, 00:50

@tom
Zapraszam - weź mopa i przez następne 200 lat ścieraj rdzawe plamy z chodnika.

07.02.2019, 22:44

fajny pomysl - juz nie moge patrzec na pastelowo pstrokate bloki obite styropianem
Oby wiecej odeaznych projektow w Lodzi

07.02.2019, 22:41

a co to k... jest? jaka brama?

07.02.2019, 22:37

Rdza jest rzeczywiście świetnym symbolem Łodzi. Stare, zardzewiałe wieloletnie układy.