W wyniku głupiego wypadku stracili dom, ale z pomocą ludzi spróbują go odbudować.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W czwartek rozpoczęła się akcja "Zbuduj chatkę", dzięki której państwo Turlakiewiczowie z Łodzi będą mogli znów zamieszkać u siebie.

Pozostawiony bez nadzoru tir stoczył się ze wzniesienia i uderzył w ich dom na Widzewie 11 marca. Mieszkańcy byli w pracy. Nic im się nie stało, ale... nie mieli już gdzie wracać.

Wielotonowy kolos, który wbił się w ich dom, przyjechał do wybudowanego naprzeciwko hipermarketu. Kierowca zatrzymał się przed bramą na wzniesieniu i wysiadł. Twierdzi, że zaciągnął ręczny hamulec. Tymczasem ciężarówka zaczęła się toczyć do tyłu. Przejechała około stu metrów i uderzyła w dom pana Jerzego. Kierowca dostał tylko mandat - 500 złotych.

Ubezpieczyciel wycenił szkody jedynie na 29 tys. zł, ale dwoje ludzi straciło swoje miejsce na ziemi i kilkadziesiąt lat wspomnień.

Na pomysł akcji pomocy wpadli sąsiedzi. - Codziennie przejeżdżam obok tego domku. Ogarniało mnie współczucie i wpadłem na pomysł zbiórki. Może dzięki pomocy innym pan Jerzy i jego żona Maria będą mogli wrócić do swojego domu. Na razie jest tylko szansa, ale może się ona przerodzić w konkretne mury, okna i sprzęty domowe - mówi Przemysław Witkowski.

Akcja "Zbuduj chatkę" rozpoczęła się w czwartek w pobliżu Tesco na Widzewie, gdzie doszło do wypadku. Ruszyła też strona www.zbudujchatke.pl. Tam są wszystkie informacje, w jaki sposób można przekazywać pieniądze na pomoc dla państwa Turlakiewiczów.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  3566 (gość)

  trzeba bylo ubezpieczyc chate od tira a nie teraz dziadowac-mnie osobiscie to pird..i ich chata

  . (gość)

  Widziałem dzisiaj baner promujący tę stronę. Mam nadzieję, że uda się uzbierać wystarczającą kwotę pieniędzy...

  KB (gość)

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,12587610,title,Zbiera-na-nowy-dom-bo-stary-zniszczyla-mu-ciezarowka,gpage,5,img,12587632,galeria.html