Dlaczego przebojowa swatka, Dolly Levi postanawia nagle sama wydać się za miliardera? Co to oznacza dla Horacego Vandergeldera, bogatego, ale nieznośnego prowincjonalnego sklepikarza? Najpewniej prawdziwą rewolucję i ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dlaczego przebojowa swatka, Dolly Levi postanawia nagle sama wydać się za miliardera? Co to oznacza dla Horacego Vandergeldera, bogatego, ale nieznośnego prowincjonalnego sklepikarza? Najpewniej prawdziwą rewolucję i kolejną operową ucztę na scenie Pijalni Głównej w Krynicy.


Taką szykuje jutro publiczności zespół Gliwickiego Teatru Muzycznego w ramach trwającego tam już drugi tydzień Festiwalu im. Jana Kiepury. Teatr ten od lat jest stałym gościem muzycznego maratonu. Jego spektakle cieszą się wielkim zainteresowaniem widzów, dlatego kolejnego dnia festiwalu gliwiccy artyści zabiorą ich w niezwykłą podróż aż do samego Hadesu. Bez obaw jednak. Będzie całkiem zabawnie. W piątek na scenie Pijalni zobaczymy jeden z największych operetkowych przebojów ostatnich lat - "Orfeusza w piekle" Jacques'a Offenbacha w reżyserii Marcela Kochańczyka.
Chociaż krynicki muzyczno-teatralny maraton zbliża się do finału, jego dyrektor Bogusław Kaczyński ma jeszcze w zanadrzu kilka perełek. Czwartkowego wieczoru festiwalową publiczność bawić będzie zespół krakowskiego teatru Bagatela, który pokaże na krynickiej scenie swój teatralny hit "Mayday".

A w sobotę okaże się, że "Wielka sława to żart". Pod takim bowiem hasłem odbędzie się uroczysta parada gwiazd opery i operetki. Podczas ostatniego spotkania przed publicznością wystąpią najwięksi jej ulubieńcy, tacy jak Grażyna Brodzińska, Aleksandra Hofman, Roman Baranowicz. Całość poprowadzi Bogusław Kaczyński.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!