Łódzki oddział fundacji "Viva! Akcja dla zwierząt" po raz kolejny zbiera dary dla mieszkańców schroniska w Korabiewicach. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem "Akcja ŁAPÓWKA - dajemy w łapę zwierzakom z Korabiewic". Zbiórka rozpoczyna się 8 października w Hostelu LaGranda w Łodzi. Serwis Nasze Miasto objął patronat nad tym przedsięwzięciem.

W najbliższym czasie "Viva!" planuje wykupić teren, na którym znajduje się schronisko. Mieszkańcy Korabiewic potrzebują pomocy i wsparcia. Bez wykupu terenu podopiecznym schroniska grozi eksmisja...

W schronisku, zarządzanym i utrzymywanym przez "Vivę!", znajduje się m.in. 400 psów, 10 kotów, 16 koni, 3 świnie, 6 kóz i ... 4 niedźwiedzie. Przeszłość wszystkich zwierzaków jest smutna, ale historie niedźwiedzi wręcz mrożą krew w żyłach. Jeden z nich jest cyrkowym emerytem. Został okaleczony przez swojego trenera, który pozbawił go jednego oka, co jest popularną praktyką w cyrkowym świecie. Obok okaleczonego niedźwiedzia treser staje w taki sposób, by zwierzak go nie widział i dzięki temu, nie zaatakował. Drugi "miś" został wyrwany z pseudozoo, gdzie klatka, w której żył była tak mała, że zwierzę nie mogło w niej nawet stanąć, nie wspominając już o obróceniu się.

Schronisko w Korabiewicach powstało około 20 lat temu. Mimo dobrych intencji inicjatorów, zupełnie wymknęło się spod kontroli. W końcu doszło do najgorszego. O przytulisku było głośno w zeszłym roku, gdy telewizja wyemitowała program, w którym podopieczni z Korabiewic zjadali się nawzajem, konie żywiły się własną stajnią. Na szczęście w lutym tego roku zarządzanie schroniskiem przejęła Viva! i nareszcie zwierzaki nie są już głodne ani chore. Jednak utrzymanie tak wielkiej liczby zwierząt to ogromne przedsięwzięcie, dlatego rozpoczyna się zbiórka darów.

Od 8 października 2012 do końca listopada mamy możliwość pomóc bezdomnym zwierzętom. Potrzebne są koce, karma, akcesoria (obroże, smycze itp.), europalety, budy itp.

Zbiórka darów odbywa się w Hostelu LaGranda przy ul. Rewolucji 1905 r nr 48 (w głębi bramy), prawie vis a vis Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego.

Kontakt z koordynatorem zbiórki: lodz@viva.org.pl

"Viva! Akcja dla zwierząt" to organizacja pożytku publicznego, działająca w Polsce od 2000 roku. Fundacja wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie funkcjonuje po dziś dzień. W 2000 roku Viva! wystartowała z głośną akcją przeciwko transportowi koni na rzeź. Dziś prowadzi wiele kampanii m.in.: "Chów przemysłowy śmierdzi" i "Antyfutro.pl". W Polsce znajduje się kilkanaście oddziałów, zajmujących się pomocą zwierzakom i prawami zwierząt.

My pomożemy, a Wy?

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Szymon (gość)

Anglicy z Vivy chcą wykupić teren,wiec muszą być bardzo bogaci.Niech lepiej zajmą się porzucanymi końmi i świniami u siebie.

Ola (gość) (prawda)

Czy zawsze ludzie musza widziec wszedzie bakterie.Pieniadze beda napewno dane potrzebujacym zwierzakom,kazdy mierzy swoja miara-niestety.

samotny emeryt (gość)

A gdzie jest Fundacja dla biednych, schorowanych, samotnychi często bezbronnych wobec rzeczywistości ludzi. Chętnie pod skrzydłami takiej Fundacji bym się znalazła. Może KTOŚ mi wskaże drogę. Zaznaczam że nie jestem przeciwnikiem ochrony zwierząt.

prawda (gość)

Proste i krótkie pytanie, ile z tych zebranych pieniędzy pójdzie faktycznie dla tych zwierzaków?? Pytam się ponieważ chciałbym wspomóc to przedsięwzięcie, ale się waham. Tak jak nie daje na WOŚP, ponieważ nie zamierzam ze swojej krwawicy dawać milionów Owsikowi, tak też nie wysyłam płatnych sms i nie utrzymuje dodatkowo darmozjadów z Wiejskiej w postaci Vat, pomagam codziennie wielu ludziom, ale pomagam im osobiście i wtedy wiem komu i na co daje!