Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Andrew Taylor od dawna należy do pierwszej ligi brytyjskich autorów kryminałów, nigdy nie rozczarowuje, a jego najmocniejszą stroną jest głębia charakterystyki postaci i przejmująca atmosfera. W Zaułku diabła Taylor przechodzi samego siebie!". "The Times"

Rok 1934, Londyn.
Kiedy Lydia Langstone ucieka od sadystycznego męża, członka Brytyjskiego Związku Faszystów, szuka schronienia w ponurej kamienicy czynszowej u swojego starego ojca. Ale budynek przy Bleeding Heart Square 7 skrywa równie mroczną tajemnicę. Dlaczego schorowany policjant w cywilu tak obsesyjnie obserwuje dom? I kto przysyła do kamienicy paczki z nadpsutymi sercami?
Według legendy na Bleeding Heart Square tańczył kiedyś diabeł - przybył na bal przebrany za dżentelemena, zauroczył panią domu, a nazajutrz rano pozostał po niej tylko jeden ślad, ludzkie serce, jeszcze ciepłe leżące na środku ulicy. Zagłębiając się w sprawę tajemniczego zniknięcia jednej z lokatorek kamienicy, panny Penhow, Lydia zaczyna podejrzewać, że władca piekieł nadal czyha w ciemnych zakamarkach…

"Andrew Taylor wyrobił sobie renomę jednego z najwybitniejszych współczesnych autorów powieści kryminalnych, budującego wielowątkowe fabuły i gęstą atmosferę. (...) Zaułek diabła to historia złożona z inteligentnie zazębiających się ze sobą narracji, z politycznymi zawirowaniami i potwornymi zbrodniami w tle - znakomite uzupełnienie kanonu kryminałów rozgrywających się w Londynie".

"City AM"

"Andrew Taylor po mistrzowsku przedstawia dickensowski półświatek. [...] Poczucie wszechobecnego zła przenika złożoną fabułę prowadzoną pewną ręką".

"Independent"

"Taylor jest jednym z najciekawszych, jeśli nie najciekawszym angielskim autorem kryminałów. Jak Ruth Rendell, pisze znakomite, emocjonalnie złożone powieści psychologiczne".

"Spectator"

"Kolejna absorbująca książka uznanego autora. (...) Zaułek diabła to powieść kryminalna w najlepszym wydaniu: tajemnicza, nastrojowa i głęboko osadzona w realiach historycznych, z mocnymi postaciami i mnóstwem napięcia".

"Waterstone’s Books Quarterly"

Andrew Taylor (ur. 1951) jest autorem wielu chwalonych przez krytykę powieści kryminalnych, między innymi serii z Lydmouth, przełomowej Roth Trilogy (zekranizowanej przez ITV jako Fallen Angel) i Amerykańskiego chłopca, bestsellerowej powieści historycznej wyróżnionej przez Richard & Judy Book Selection. Zdobył wiele nagród, między innymi CWA John Creasey Award, Edgar Scroll od Mystery Writers of America i dwa CWA Ellis Peters Historical Daggers (jedyny dwukrotny laureat). Pisarz z żoną i dwójką dzieci mieszka w Coleford w malowniczym regionie Forest of Dean na pograniczu Walii i Anglii.
W Polsce oprócz Amerykańskiego chłopca wydano dwie powieści kryminalne tego autora: Zabójcze powietrze i Cztery rzeczy ostatnie.

Andrew Taylor, Zaułek diabła, Zysk i S-ka, cena 29, 90 zł.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: