Od jednego z naszych internautów otrzymaliśmy film nagrany podczas zamieszek na katowickim dworcu. Użytkownik zwraca uwagę na to jak kibice byli traktowani przez policjantów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Przypomnijmy, że do zamieszek doszło w sobotę, po godz. 20, na dworcu w Katowicach.

Kibice Widzewa Łódź wracali z Gliwic pociągiem specjalnym po meczu ekstraklasy piłkarskiej z Piastem. Kiedy pociąg z kibicami przejeżdżał przez trzeci peron katowickiego dworca, ktoś pociągnął za hamulec bezpieczeństwa. Wtedy grupa chuliganów wyskoczyła z pociągu i zaatakowała policjantów, którzy byli na dworcu w związku z przejazdem kibiców Cracovii udających się nocą na mecz pierwszej ligi do Świnoujścia.

Czytaj więcej:
Film z ataku pseudokibiców Widzewa na policję w Katowicach
Zarzuty po starciu kibiców Widzewa z policją na dworcu w Katowicach
Zamieszki kibiców w Katowicach. Oświadczenie RTS Widzew Łódź S.A

Czytaj także

  Komentarze (51)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Kibic Widzewa (gość)

  Szkoda, że nie połamał na nim pały. My normalni kibice też chcemy mieć trochę rozrywki! Brawo Policja, jesteście Wielcy!

  hg (gość)

  w imię "prawa" targać półnagiego mężczyznę kilkadziesiąt metrów po kostce brukowej?

  "Chlopcy ktorzy w wieku 19 lat bali sie isc do wojska, a teraz po paru latach ze strzelba w reku zgrywaja chojrakow..."

  taka prawda o policjantach, jak trzeba było iść do wojska to bronili się, zapisując się na kurs pielęgniarki. po kilku latach nie radzili sobie na rynku pracy i poszli do policji.

  ........1...111...11111 (gość) (9792)

  i w ten sposob zlamales prawo w przeciwienstwie do mojej wypowiedzi:) pierwszy lepszy adwokat wytlumaczy ci jaki blad popelniles:) licze ze na zywo rowniez bedziesz tak pewny siebie jak tu. Do zobaczenia w sadzie :)

  organista (gość) (Topik)

  tak zgadzam się. np. biskupa jadącego samochodem mającego na wskaźniku 2,5 promila. kibice pobili się z policją i po sprawie. postępowanie biskupa to nic innego jak świadome usiłowanie zabójstwa dużej liczby osób. do tego dochodzi zniszczenie mienia dużej wartości(jak na dworcu - zniszczona latarnia to kilkanaście tysięcy zł.) po co bandytę łapali? od razu kula w łeb! co nie mam racji? czyje zachowanie było społecznie bardziej szkodliwe? kiboli, których z założenia traktuje się jak bandytów czy biskupa za którym swoją osobą firmuje autorytet miłosierdzia i dobroci kościła katolickiego? uważaj bo kilka gram ołowiu może dosięgnąć kiedyś i ciebie. wszystko zależy od tego jak zdefinowane zostaną zasady społeczne o których piszesz.
  ps. kierownictwo policji nie tak dawno przyjęło kilka milionów łapówek za przetargi informatyczne....tacy sobie stróże prawa....

  carbon (gość)

  Wszystko stratowane,cała nowiutka infrastruktura.zachowanie po nizej krytyki,Nowo wyremontowany Dworzec.Tego kibla powinni skierować na ten tor doswiadczalny,ponoć gdzieś taki jest w Polsce,tam crash testy przeprowadzają,zamknąć zegary i wy_ierdolic go o ściane razem z tym bydłem w środku.

  waldi (gość) (Topik)

  Topik ty się za dużo filmów naoglądałeś.Policja powinna użyć snajperów?Skąd oni ich wezmą jak 99% z nich nie umie nawet z krótkiej broni strzelać!A ty jak się łatwo domyślić pewnie z prewencji jakiejś jesteś krawężniku.Nie opowiadaj czasem o tym pomyśle ze snajperami swojemu dowódcy bo pomyślą że masz coś z głową i będziesz znów musiał zdawać psychotesty!I nie oglądaj już więcej proszę filmów sensacyjnych!Spróbuj coś lżejszego z działu przygodowe,rodzinne!!!HA HA

  Topik (gość) (9792)

  "Tego że policja psika gazem po oknach w stronę kibiców którzy nie biorą udziału w całym zajściu tego nie widać". A widać że nie biorą udziału w zajściu? Jeśli tego tez nie widać to dlaczego kłamiesz? Skąd twoje przekonanie że wcześniej z okien nie poleciały jakieś przedmioty?

  Topik (gość) (6960)

  a kto go upodlił? Sam się upodlił. Mógł zachować się jak człowiek i do końca zachować twarz i odwagę. Wcześniej był chojrak bo wśród braci kiboli. Jak wyciągnęli z szeregu i założyli bransolety to nóżki się pod nim ugięły i nie był w stanie iść do radiowozu? Dopiero wtedy płacz i lament. Zachował się jak szczeniak który nie słuchając mamusi kładzie się na podłodze.

  Topik (gość) (Kibic)

  też uważam że zamiast wchodzić na peron policjanci powinni reagować z zachowaniem bezpiecznej odległości od kiboli. Najlepiej za pomocą snajperów. Każdego kto naruszy zasady społeczne powinni upomnieć kilkoma gramami ołowiu wcześniej dokumentując popełnione wykroczenie na filmie. Po odjeździe pociągu pozamiatać ścierwo i nie byłby mowy o prowokacji. Nie wiem jak sobie wyobrażasz reakcję policji na akty wandalizmu? Według ciebie pewnie policja powinna kleknąć na peronie i odmawiać zdrowaśki w oczekiwaniu aż kibole zaczną się zachowywać jak normalni pasażerowie pociągu.