W przyszłym tygodniu pierwsi lokatorzy czekający na lepsze warunki mieszkaniowe wprowadzą się do nowych mieszkań socjalnych przy ul. Przemysłowej. W dwóch blokach są 24 mieszkania jedno- i dwupokojowe.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


W przyszłym tygodniu pierwsi lokatorzy czekający na lepsze warunki mieszkaniowe wprowadzą się do nowych mieszkań socjalnych przy ul. Przemysłowej. W dwóch blokach są 24 mieszkania jedno- i dwupokojowe. Prace budowlane trwały niespełna rok.

Budowa rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Wszystkie nowe mieszkania spełniają wymogi, jakie stawiane są lokalom socjalnym. Mają kuchnie i łazienki. W każdym też znajduje się terma do podgrzewania ciepłej wody, butla gazowa i piec do ogrzewania mieszkania.

Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł ponad 2,4 mln zł, z czego gmina pokryła 80 procent. Inwestycja realizowana była z udziałem pieniędzy zewnętrznych. Starania prezydenta miasta zaowocowały tym, że miasto otrzymało maksymalne, 20 procentowe dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!