W łódzkim zoo wyremontowano małpiarnię. Oprócz małp zamieszkały tam trzy ptaki

W łódzkim zoo zakończył się remont pawilonu dla małp. Zwierzęta zyskały przestrzeń podobną do naturalnej i towarzystwo ptaków: dzioborożca i dwóch tokoczarnoskrzydłych.

Remont wykonali we własnym zakresie pracownicy techniczni ogrodu. Kosztował 200 tys. zł. W czasie prac odnowiono wybiegi wewnętrzne i zewnętrzne dla małp. Pojawiła się też nowość - strefa wolnych lotów dla ptaków.

W pomieszczeniu dla zwiedzających małpiarnię mieszka teraz dzioborożec oraz dwa toko czarnoskrzydłe.

- Dzioborożec chętnie podchodzi do ludzi, a toko czarnoskrzydłe pikują efektownie tuż nad ich głowami - mówi Maria Kaczmarska, rzeczniczka zoo.


Zwierzęta też przyglądają się sobie. Dzioborożec lubi bawić się przez szybę z małpami.

- Można im się przyglądać godzinami - mówi Kaczmarska. - Oczywiście nie można dotykać dzioborożca, bo może ugryźć - ostrzega.

To druga już strefa wolnych lotów ptasich w łódzkim zoo. Pierwsza pojawiła się dwa lata temu w motylarni.

Na ukończeniu są też prace w strusiarni. 12 boksów stanowić będzie pawilon hodowlany. Przed nim powstaje nowy wybieg zewnętrzny. Strusiarnia kosztowała 700 tys. zł, z czego 450 tys. pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Trwa też budowa basenu dla wydr amerykańskich i przetarg na budowę hipopotamiarni.Wikingowie s05e02| Wikingowie sezon 5 online|Wikingowie 5 |Wikingowie 5 |Wikingowie nowe odcinki

BELFER s02e07 BELFER ONLINE BELFER 2 ODCINEK 7 CDA BELFER 2 ODCINEK 7 GDZIE OGLĄDAĆ ONLINE ZA DARMO

Riverdale s02e08| Riverdale 2 online|Riverdale 2 odcinek 8|Riverdale CDA|Riverdale Zalukaj


Życzenia bożonarodzeniowe. Życzenia SMS na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Najlepsze życzenia świąteczne

Zwierzęta

Komentarze (26)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kłamczucha wyborcza (gość) (hahaha)

Zapowiadali, że na wyborach .Nowoczesnej będzie wejście smoka - na podium weszła Katarzyna Lubnauer. Czy teraz można ją nazywać smoczycą?

kibic (gość) (POlska)

Dlaczego bękarcie banderowców, podpisujesz się "POlska", co śmiecu? Już wkrótce będziesz spier&alał z Polski na naszych glanach, zwyrodniały bandycki pomiocie! Na upadline zwyrodnialcu, tam gdzieś się ulungł!

kijnaukrówryj (gość) (POlska)

Taki bardziej "dowciapny" ukrainiec jesteś, prawda, ale czekaj-no, jeszcze trochę to oni z wami zrobią porządek, bo od dawna się wam zbiera!

kijnaukrówryj (gość) (Koko)

Taki bardziej "dowciapny" ukrainiec jesteś, prawda, ale czekaj-no, jeszcze trochę to oni z wami zrobią porządek, bo od dawna się wam zbiera!

yalle (gość)

Najwzszy czas, to kiedy ta żydowska miłośniczka ukraińców, tam zostanie przeniesiona, o zdanowskiej mowa, oczywiście!

Dobromił (gość)

Ja tam lubię małpy tak jak lubię członków PIS, małpy też mnie lubią jedzą mi z ręki. Najchętniej to bym wyjechał do Afryki i żył w dżungli z gorylami.

ANTYPISIOR (gość)

W celu uczczenia naszego wieloletniego działacza proponuję nazwę: Małpiarnia imienia Grzegorza Schetyny.

zlosliwiec (gość) (antyPiS)

Ale te powinni wyremontowac jej czlekoksztaltni lokatorzy. Z drugiej strony, jak sie na nich patrzy i slucha, to rodzi sie obawa, ze powierzenie im pedzla albo szpachelki mogloby sie skonczyc tylko kompletna destrukcja. I to nie tylko malpiarni.