24-letni szaleniec pchnął nożem w tchawicę 22-latkę. Dramat rozegrał się przed wejściem do dyskoteki Heaven przy al. Piłsudskiego. Gdy ranna padła na ziemię oprawca kopnął ją w głowę. Następnie wsiadł do taksówki i pojechał do domu.

Gdy dotarli do niego policjanci, bandyta zabarykadował się i z okna trzeciego pięta kamienicy miotał w funkcjonariuszy hantlami, głośnikami i innym sprzętem. Jeden z interweniujących został trafiony w twarz i w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. By dostać się do mieszkania policjanci użyli strażackiego podnośnika.

- Mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, ale jak się później okazało nie był pijany, nie był też pod wpływem narkotyków - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Ostatecznie udało się go obezwładnić. Sprawę prowadzi śródmiejska prokuratura. Są świadkowie, mamy też zabezpieczone nagrania z monitoringu. Więcej informacji dla dobra śledztwa ujawnić nie możemy.

Morderstwo przed Heaven. Marcin R. nie przyznał się do winy

Tragedia zaczęła się niewinnie. 22-latka przyjechała do dyskoteki z koleżankami z jednej z podłódzkich miejscowości.

Przed północą dziewczyny wyszły na zewnątrz. Wtedy do ofiary podszedł 24-latek, który prawdopodobnie był również w lokalu. Zagadnął ją, a gdy odpowiedziała, wyciągnął nóż i zadał cios prosto w szyję. Młoda kobieta osunęła się na posadzkę.

Sprawca kopnął ją w głowę i odjechał taksówką. Nikt go nie zatrzymywał. Przerażone koleżanki wezwały policję i pogotowie. Ranną przewieziono do szpitala im. Kopernika, gdzie natychmiast trafiła na stół operacyjny. Mimo wysiłków lekarzy, nie udało się jej uratować. Zmarła na skutek upływu krwi...

Funkcjonariusze ustalili, dokąd pojechał napastnik i pojawili się przed kamienicą przy ul. Limanowskiego róg Klonowej. I gdy próbowali dostać się do mieszkania 24-latka, ten w szale ich atakował. Rzucał w policjantów sprzętem. Niestety celnie. Jeden z mundurowych został trafiony ciężarkiem kulturystycznym w twarz. Ranny trafił do szpitala. Bandytę udało się zatrzymać.

- To dziwny koleś. Mieszka w naszej kamienicy od roku. Z nikim się nie witał, nie rozmawiał - mówi młody mężczyzna, sąsiad sprawcy. - Jest dobrze zbudowany, wysoki. Po jego posturze widać, że ćwiczył. Co mu odbiło?

Czytaj także

  Komentarze (95)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Maja (gość)

  Kara śmierci dla takich idiotów.Po co go w więzieniu trzymać i karmić za pieniądze podatków.

  s (gość)

  bezstronny napisał:

  Ale dlaczego Wy polegacie tylko na tym co jakiś redaktor napisze? Prawda pewnie była zupełnie inna: Dziewczyny szły na imprezę, tak jak napisali było ich kilka. Tamten gość pewnie do nich zagadał, któraś powiedziała o 2 słowa za dużo, jeżeli by przeszły obok niego BEZ SŁOWA nic by się nie stało, gościu się zdenerwował wyjął nóż dziabnął ją raz, wiadomo kobiece ciało słabsze aniżeli męskie, dziewczyna praktycznie bez szans była. Gościu dostanie dożywocie (zabójstwo, plus napaść na policjantów) a w więzieniu odpokutuje to co zrobił. Cóż aż szkoda, że nie ma kary śmierci. Ale jestem wręcz przekonany, że dziewczyny coś mu powiedziały, to jedno-dwa słowa za dużo... Szkoda dziewczyny, całe życie miała przed sobą ale cóż trzeba chodzić do odpowiednich lokali a niestety heaven takowym nie jest. Pokój jej duszy i wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych.  Skąd taka pewność. Moja przyjaciółka była jedną z tych dziewczyn. Nie odezwał się do nich słowem, tylko złapał tą zamordowaną dziewczynę za włosy i od tego się zaczęło. Koks ze zrytą banią. Brak słów dla tej tragedii... A wszyscy dosłownie wszyscy uciekli.

  Kamil (gość)

  W więzieniu już go skrócą i pokażą jak się gasi takich kozaków jak on... Szmaciarz odebrał rodzicom dziecko bo chciał zabić... Wiem że on się powiesi w pudle bo życia mu tam nie dadzą..

  Niki (gość)

  Też tak uważam...Byłam tam raz i nie spodobało mi się całe to towarzystwo.. Jak patrzyłam na te laski i cwaniaczków którzy tam przychodzą niedobrze mi się robiło.. Tego gość powinien od razu wylądować no krześle elektrycznym albo czymś jeszcze gorszym !!

  @ (gość)

  :O teraz pozostaje już tylko bać się wyjść na ulice i miedz przy sobie małowartościowe rzeczy choc ja oddałbym co chcieli i uciekł... dobrze tez mieć przy sobie jakiś gaz...

  gość (gość)

  Kara śmierci dla takich pojebów wtedy będzie spokojniej jak się wybije psycholi i ćpunów napewno będzie żyć się lepiej i bezpieczniej bo na policję nie ma co liczyć bo zawsze są tak gdzie nie trzeba.

  retyk (gość)

  ...tylko kobieta. Rozumiem jakby zabił innego mężczyzne - równy równego, ale jeśli zabija kobietę to nie może się nazywać mężczyzną. Jest zwykłą cio.tą, popi.erdułką, pe.dałem. Powinno być tak zagwarantowane prawnie, że jak ktoś zabija kobiete to automatycznie jego status i płeć zmienia się z mężczyzny na kobietę. W sądzie powinni sie do niego zwracać "proszę pani.." - jak do kobiety - lub w ogóle w rodzaju nijakim. Takie coś automatycznie pozbawiło się praw do bycia mężczyzną. Mężczyzna nigdy nie porywa się na życieistoty tak pieknej i kruchej jaką jest kobieta. Przypominam jeszcze raz: MARCIN R. TO NIE MĘŻCZYZNA.

  Mistral (gość)

  Rodzina wiedziała o jego problemach, bo nikomu innemu się z nich nie spowiadał, ale rodzina wiedziała, że ma problemy z kobietami i że nawet brał na to leki. Szkoda tylko, że nic nie zrobili.

  Mistral (gość)

  Tak się składa, że kojarzę tego mordercę, bo mój kumpel z Łodzi jest jego kuzynem. Podobno koleś jest prawiczkiem i był sfrustrowany, że żadna kobieta nigdy mu \"nie dała\". podobno dowiedzał agencje towarzyskie, ale mu nie stawał i z tego powodu był bardzo nieszczęśliwy. Nie mniej nic nie usprawiedliwia takiej zbrodni jakiej dokonał na niewinnej kobiecie.

  ANTY KLUB DLA WIEŚNIAKÓW (gość)

  Jak jestes taki mocny to wpadnij na LIMANKE cwaniaku. Takich jak Ty powinno sie kastrowac !!

  nie.ImprezujęW.Łdz (gość)

  myślę, że cała debata wokół koksów, nastoletnich latawic i dopalaczy ni jak się ma do tego co się stało. Debile zawsze byli na tym świecie (przed koksami, dopalaczami i dyskotekami) i chociaż sam jako koleżka znający to skur wiałe miasto przestałem chodzić po piotrkowskiej i okolicach jakiś czas temu, to wiem, że zawsze znajdzie się jakiś półmózg, który się przypier doli się do kogokolwiek, sam pewnie nie wiedząc z jakiego powodu. Je bać takich lumpów - oko za oko - ząb za ząb - tak to powinno wyglądać..... tyle. KONDOLENCJE DLA RODZINY.

  nie.ImprezujęW.Łdz (gość)

  myślę, że cała debata wokół koksów, nastoletnich latawic i dopalaczy ni jak się ma do tego co się stało. Debile zawsze byli na tym świecie (przed koksami, dopalaczami i dyskotekami) i chociaż sam jako koleżka znający to skur wiałe miasto przestałem chodzić po piotrkowskiej i okolicach jakiś czas temu, to wiem, że zawsze znajdzie się jakiś półmózg, który się przypier doli się do kogokolwiek, sam pewnie nie wiedząc z jakiego powodu. Je bać takich lumpów - oko za oko - ząb za ząb - tak to powinno wyglądać..... tyle. KONDOLENCJE DLA RODZINY.

  Ryba (gość)

  widac po niku że kolega "behemoth" woli siedziec w domu i pogrążać sie w rytmach popierdolonej muzy ale nie musi sie odrazu tak negatywnie wypowiadac o miescu w którym w życiu nie był. Kondolencje dla rodziny zmarłej =/