Z Piotrkowskiej uciekają lumpeksy

Na ulicy Piotrkowskiej nie ma już lumpeksów. W tym roku zniknęły trzy. Póki co, na lokale po sklepach nie ma chętnych.
Z Piotrkowskiej zniknął ostatni lumpeks.
 Grzegorz Gałasiński

Kilka miesięcy temu zniknął duży lumpeks koło Magdy, potem sklep przy ul. Piotrkowskiej 18. Jako ostatni zamknął się ogromny second hand naprzeciwko pasażu Schillera.

Nie ma jednak branży, która mogłaby na Piotrkowskiej zastąpić lumpeksy. Za trzy tygodnie z Pietryny zwija się działający od lat Salamander. Sklep wyprzedaje towar i zaprasza do lokalu w Manufakturze. Na klientów czeka około 30 wolnych lokali. Większość od wielu miesięcy.
- Szukamy od sierpnia. Chcielibyśmy wynająć lokal bankowi albo innej poważnej firmie, ale nie ma komu - mówi Krystyna Bartoszewska, administratorka posesji przy ul. Piotrkowskiej 18. - Tylko na odcinku od Jaracza do Rewolucji jest dziesięć wolnych lokali. To jest już tragedia.

Mariusza Sokołowicza, kierownika Zespołu Obsługi Piotrkowskiej przy łódzkim magistracie, ucieczka lumpeksów nie cieszy. - Jeśli przyciągałyby na Piotrkowską ludzi chcących wyszukać nie tyle tani, co oryginalny ciuch, to nie miałbym nic przeciwko jednemu czy dwóm second handom - przyznaje.

Jak tłumaczy, deptak nie jest w stanie przyciągać ludzi tanimi zakupami. Mogą na niej działać sklepy, których nie ma w galeriach, np. młodych projektantów.
- Pracujemy nad zarządzeniem, które pozwalałoby wynajmować lokale nie tym, którzy dadzą najwięcej, ale tym, którzy będą mieć ciekawą ofertę.

* * *

Ulica bez tożsamości

dr Paweł Kowalski Uniwersytet Łódzki

Piotrkowska jest ulicą, która nie ma określonego charakteru. Władze miasta ewidentnie nie mają na nią pomysłu. Metodą prób i błędów próbują nadać jej tożsamość. Piotrkowska jest w okresie przejściowym, zmienia charakter z handlowego na usługowy. Zawsze będzie przyciągać pubami i restauracjami. Handel z niej prawie zniknie. Tak się dzieje na całym świecie.

Źródło: Piotrkowska umiera. Uciekają nawet lumpeksy!

Czytaj również:

Otwiera się Pozytywka, restauracja z naleśnikami i pierogami
Piotrkowska rozrasta się w poprzek. Nowe lokale na ul. Struga

  • Polska Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane