(© Artur Kostkowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W nowym zimowym rozkładzie lotów z Lublinka nie ma już połączeń do Bremy, Mediolanu Bergamo, Bristolu i Edynburga. Pojawiła się za to nowa trasa do Kopenhagi.

W zimowym rozkładzie lotów z łódzkiego lotniska, który wejdzie w życie pod koniec października, nie znajdziemy już połączeń Ryanaira do Bremy, Mediolanu Bergamo, Bristolu i Edynburga.

Nie ma też zapowiadanych połączeń do Barcelony, Rzymu i Paryża, które miała obsługiwać linia OLT Express. Ale jak wiadomo powiązany z Amber Gold przewoźnik zbankrutował.

W rozkładzie pojawiła się za to jedna nowa trasa do Kopenhagi, którą będą obsługiwały samoloty SAS.

We wrześniu łódzkie lotnisko odprawiło 36 tys. 291 pasażerów w ruchu regularnym i 8 tys. 152 w ruchu czarterowym. W sumie lotnisko na Lublinku obsłużyło 44 tys. 443 pasażerów. Liczba odprawionych pasażerów we wrześniu tego roku w stosunku do września 2011 r. wzrosła o 8,23 proc.

Czytaj także

  Komentarze (28)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  arrow (gość)

  PISmaki narzekają bo żłób za daleko, no i ta mgła z oparów trotylu zmieszanego z nitrogliceryną! Z drugiej strony nie jest dobrze, oj nie jest.

  wiki (gość) (Podpis)

  Dopisuje się do twojej listy obiadowej, teraz będzie trzeba do Modlina zasuwać... tam utrzymują bezpośrednie loty do Bristolu... Biorąc pod uwagę że ponad 650 tys Polaków jest na wyspach jaki mądrala zabiera takie połączenie... ach szkoda słów

  łodzianin (gość)

  Chciałem kopić bilet SAS na Święta Bożego Narodzenia, okazuje się,że SAS nie lata tez świętuje.

  pasażer (gość)

  Od 29 października otwiera się nieograniczona ilość połączeń lotniczych z Łodzi. Podróżując z SAS z Łodzi, będzie można bardzo łatwo przesiąść się w Kopenhadze na inne rejsy SAS:
  •do Skandynawii, m.in.: Oslo (17:10), Sztokholmu (17:10), Stavanger (20:15), Aalborga (17:20), Aarhus (17:05), Goeteborga (17:20), Helsinek(17:30)
  • do miast w Europie, m.in.: Londynu (18:15), Frankfurtu (17:50), Lyonu (16:25) Dusseldorfu (16:55), Dublina (16:50), Hanoweru (17:00), Monachium (17:05), Genewy (17:15), Bolonii (17:25), czy Paryża (17:25)
  • w wielu innych kierunkach, również międzykontynentalnych, w tym do Pekinu (21:05).

  Endriu (gość)

  Panowie Prezesi do roboty, nie zapadajcie w sen zimowy tylko szykować nowe lub przywrócić stare połączenia na wiosne i lato.Za co Wam płacą?Po nowym terminalu tylko wiatr będzie hulał

  Piotrek (gość)

  Temu lotnisku potrzebni są prawdziwi fachowcy od zarządzania a nie politycy PO którzy gów..o się znają. Jeżeli taki jeden prezes z drugim nie potrafią wynegocjować choćby takich samych cen jak na innych lotniskach w Polsce to niech idą lepiej liście grabić. W tym roku byłem na wakacjach w Egipcie i szukając wycieczek to WSZYSTKIE wycieczki z Łodzi były średnio o 200 zł droższe od osoby z Łodzi niż z innych miast!!!!!!!!!

  do roboty PO (gość)

  No i gdzie połączenie z jakimś hubem w Niemczech - np Berlin lub Frankfurt nad Menem.

  Piszę z hubem a nie lotniskiem oddalonym 100 km lub więcej z nazwą miasta.

  Wystarczyły by loty rano i wieczorem, tak żeby ludzie mogli się przesiadać i wracać.

  Więc niech pan manager ruszy 4 litery i pojezdzi żeby takie loty załatwić. Bo nie sądzę żeby kolejka
  chętnych na lądowanie w Łodzi stała pod drzwiami jego gabinetu...