XXI Bieg po Uśmiech już 13 czerwca w Kraśniku XXI Bieg po Uśmiech już 13 czerwca w Kraśniku

XXI Bieg po Uśmiech już 13 czerwca w Kraśniku (© mat.pras.)

W ten weekend w Kraśniku czeka nas wiele emocji. Start w sobotę (13 czerwca) o godz. 10.30 w SOS Wiosce Dziecięcej (ul. Gmeinera 8).

Organizatorzy przewidzieli m.in. biegi przełajowe dla dzieci, przejazd motocyklistów, pokazy jiu-jitsu i boksu. Ale to nie wszystkie atrakcje: fani biegania będą mogli się zmierzyć w dziesięciokilometrowym biegu ulicami Kraśnika, niepełnosprawni pobiec w Biegu Integracyjnym, a dla pań przygotowano "Bieg na obcasach". Dla dzieci przygotowano liczne konkursy, gry i zabawy, a także krótkie przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Dodatkową atrakcją będzie wesołe miasteczko.

- To już XXI Bieg po Uśmiech, przez te dwie dekady w naszych biegach pobiegło już ponad 6000 osób. Ta impreza na stałe wpisała się letni kalendarz Kraśnika i od lat służy integracji mieszkańców SOS Wioski Dziecięcej ze społecznością lokalną. Dziś chcemy pójść o krok dalej. Nie tylko zaprosimy biegaczy do wyścigów na terenie wioski ale i pokonamy wspólnie 10 km ulicami Kraśnika. Wszystko po to by pokazać, że dzieci z SOS Wioski Dziecięcej są takie same jak inne mieszkające w mieście. To będzie wielkie święto tolerancji i integracji – mówi Dariusz Krysiak, dyrektor SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku, organizator imprezy.

„Bieg po Uśmiech” to impreza zapoczątkowana w 1994 roku, której oprócz sportowej rywalizacji zawsze towarzyszy dobra zabawa i miła atmosfera. Po raz kolejny „Bieg główny”, będzie nosił imię Andrzeja Kandzierskiego, zmarłego prezesa lokalnego Stowarzyszenia, wieloletniego przyjaciela SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku, nazywanego przez podopiecznych wioski „wujkiem Andrzejem”.

- O powodzeniu integracji Wioski ze społecznością całego miasta, która jest celem tej inicjatywy świadczy zainteresowanie jakim bieg się cieszy i ogromna liczba mieszkańców włączająca się do wspólnej zabawy. Zachęcam do wzięcia w nim udziału także w tym roku. Spotkajmy się 13 czerwca podczas XXI Biegu po Uśmiech - powiedział Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika

Wszyscy uczestnicy, bez względu na zajęte miejsce, otrzymają okolicznościowy dyplom i będą mogli uczestniczyć w losowaniu atrakcyjnych nagród niespodzianek. Zwycięzcy zostaną wyróżnieni trofeami sportowymi. Pobiegnijmy razem po uśmiech.

Czytaj: Komu pomagają SOS Wioski Dziecięce? [wideo]

Akcje charytatywne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!