(© archiwum polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sobotę i w niedzielę w Atlas Arenie odbędą się XVI Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym. W zawodach w Łodzi wystartuje około 400 zawodników z 31 krajów. Wstęp na mistrzostwa świata w Atlas Arenie jest bezpłatny.

Od rana swoje umiejętności pokaże 600 dzieci rywalizujących w Pucharze Europy. Od godz. 15 rozpocznie się walka o medale MŚ. W niedzielę impreza zacznie się o godz. 9.30 a skończy po rozegraniu walk finałowych i rozdaniu medali około godz. 14.

Od 1992 r. polska kadra zdobyła ponad 300 medali mistrzostw świata i Europy, w tym aż 125 tytułów mistrzowskich.

40 lat temu w Łodzi rozpoczęła się historia polskiego karate. W Łodzi mieści się siedziba Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, stąd też wywodzi się wielu utytułowanych zawodników i zawodniczek.

Barw Polski w MŚ bronić będą przedstawiciele naszego regionu - seniorzy: Katarzyna Krzywańska, Witold Kwieciński, Tomasz Jończyk (Łódzka AKT), Maria Depta, Damian Stasiak, Kasper Kawecki (TS Sokół Aleksandrów Łódzki); młodzieżowcy: Adrian Zwierzchowski (Sokół ), Jan Pieczka (KKS Kachi Łódź); juniorzy: Julia Rózga (KK 44 Łódź).

Reprezentacja Polski przygotowuje się do mistrzostw w Łodzi na zgrupowaniu w najnowocześniejszym w Europie ośrodku sztuk walki - Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo – Stara Wieś".

Program ramowy

Sobota (6 października)

8.30 – ceremonia otwarcia XVI Mistrzostw Świata ITKF w Karate Tradycyjnym i II Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym
9.00-14.00 – II Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym (konkurencje indywidualne)
15.00-18.00 – XVI Mistrzostwa Świata ITKF w Karate Tradycyjnym (seniorzy – eliminacje)
19.00-22.00 – XVI Mistrzostwa Świata ITKF w Karate Tradycyjnym (seniorzy – finały, juniorzy i młodzieżowcy – eliminacje i finały)

Niedziela (7 października)
9.30-14.00:

XVI Mistrzostwa Świata ITKF w Karate Tradycyjnym (ciąg dalszy eliminacji i finałów w kategoriach: juniorzy, młodzieżowcy i kadeci)
II Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym (konkurencje drużynowe)

Czytaj także

  Komentarze (8)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  LUK (gość)

  Zapraszamy na al. Włókniarzy. Akademicki Klub Karate wciąż żyje i dobra setka karateków trenuje dalej - od 5-latków do prawdziwych seniorów. Atmosfera jak nigdzie indziej ! Potwierdzam własnym doświadczeniem.

  zlosliwiec (gość)

  Wiele lat temu tez trenowalem (zaczynalem jeszcze w czasach Akademickiego Klubu Karate). Pamietam mila, kolezenska atmosfere, zadnych "bandyckich" klimatow, Swietne zarowno dla rozwoju fizycznego, jak i psychicznego. Lepsi mogli rywalizowac, slabsi (jak ja) po prostu cwiczyli dla wlasnej satysfakcji. Naprawde dobrze sie tam czulem, mam nadzieje, ze nadal panuje taka przyjazna atmosfera.
  Pozdrawiam serdecznie!

  LUK (gość)

  Wejście za darmo. Zapraszamy - to naprawdę efektowna impreza i wspaniali sportowcy. Sam trenuję karate tradycyjne od kliku lat i wiem co mówię. MMA i te inne nawalanki to w konfrontacji z karate tandeta dla bezmózgów.

  bruce (gość) (kiss)

  Napisali, że wstęp bezpłatny, chociaż to trochę dziwne. No cóż kolejny sukces "promocyjny" łódzkiego sportu.Ciekawe ile kosztował?