W niedzielę o godz. 14 w sali dydaktycznej łódzkiej Palmiarni odbędzie się multimedialna prelekcja pt. „Cudze chwalicie... Poznajcie krajowe ślimaki i małże”. Prelekcji towarzyszy wystawa kilkuset muszli morskich pochodzących ze zbiorów Kawiarni 7 Kontynentów w Palmiarni Poznańskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wśród tropikalnych i subtropikalnych roślin eksponowane są łodziki, rozkolce, perłopławy, rozgwiazdy, jeżowce, koralowce oraz inni przedstawiciele bezkręgowej fauny morskiej. Ciekawostką jest okazała muszla największego ślimaka świata Syrinx aruanus. Wystawa muszli jest czynna do 4 listopada.

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  remekpiotrowski

  Więc ja wybieram Palmiarnię ;) W Łodzi zdarzają się rzeczy naprawdę godne polecenia. Ostatnio widziałem na przykład bardzo ciekawą wystawę w łódzkiej Szafie na ul. Rewolucji (wisi do końca października więc można sprawdzić)

  weekend w Łodzi (gość)

  w Palmiarni wystawa muszli morskich,a w Castoramie muszli klozetowych.każdy znajdzie dla siebie coś miłego.