Sidsel Endresen i Stian Westerhus będą gwiazdami kolejnego jazzowego spotkania w łódzkim klubie Wytwórnia Sidsel Endresen i Stian Westerhus będą gwiazdami kolejnego jazzowego spotkania w łódzkim klubie Wytwórnia

Sidsel Endresen i Stian Westerhus będą gwiazdami kolejnego jazzowego spotkania w łódzkim klubie Wytwórnia (© materiały prasowe)

We wtorek, 1 sierpnia, Wytwórnia zaprasza na koncert Letniej Akademii Jazzu. W programie Sidsel Endersen i Stian Westerhus. Organizatorzy, za naszym pośrednictwem, mają dla Was 2 podwójne zaproszenia.

W Klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) od 18 lipca trwa dziesiąta odsłona Letniej Akademii Jazzu. W tym tygodniu po raz piąty będą odbywać się towarzyszące wydarzeniu jazzowe warsztaty Intl Jazz Platform adresowane do młodych adeptów tego nurtu estetycznego. Od poniedziałku do czwartku z utalentowaną młodzieżą będą pracować brytyjski pianista i kompozytor John Escreet, norweski multiinstrumentalista Thomas Stronen, kontrabasista Andreas Lang, saksofonista Maciej Obara i trębacz Tom Arhurs. Podczas warsztatów uczestnicy mają mieć możliwość kształtowania swej artystycznej drogi, poszukiwania indywidualnego charakteru oraz zerwanie z klasycznymi, utartymi schematami ekspresyjnymi i myślowymi. Słuchacze mają być zachęcani do kreatywności, ekspresji swoich emocji, realizacji pomysłów oraz rozwijania własnych talentów.

Nie zabraknie także związanych z warsztatami mistrzowskich koncertów. We wtorek na scenie przy ul. Łąkowej 29 staną Sidsel Endersen i Stian Westerhus. Norweska kompozytorka, improwizatorka i jazzowa wokalistka Sidsel Endersen rozpoczęła swą karierę w 1980 roku w zespole Jona Ebersona, a solową karierę rozwija od trzydziestu lat. Jej rodak, Stian Westerhus, jest znanym z eksperymentalnego stylu gry gitarzystą, który początkowo grał w specjalizujących się w jazzowej muzyce eksperymentalnej zespołach Puma i Jaga Jazzist, a siedem lat temu wydał solową płytę „Pitch Black Star Spangled”. Artyści razem występują od 2010 roku (zadebiutowali podczas Molde Jazzfestival). Debiutanckie wydawnictwo „Didymoi Dreams” jest zapisem koncertu na żywo na Bergen Nattjazz z 2011 (muzycy zostali za nie nagrodzeni uznawaną za norweski odpowiednik nagrody Grammy statuetką Spellemannprisen), a w 2014 roku w ręce fanów trafiła pierwsza studyjna płyta zatytułowana „Bonita”.

Uczestników warsztatów Intl Jazz Platform będzie można posłuchać zaś w czwartek, 3 sierpnia. Młodzi muzycy podzieleni na zespoły wykonają utwory klasyków polskiej szkoły jazzowej oraz własne utwory. W drugiej części wieczoru na scenę wkroczy pianista i aranżer Marcin Masecki, który razem z perkusistą Jerzym Rogiewiczem zaprezentuje projekt „Ragtime”. Muzycy chcą w nim połączyć elementy muzyki klasycznej z tradycyjną jazzową wirtuozerią prezentując uznane utwory nurtu jazzowego z lat dwudziestych ubiegłego stulecia w nowoczesnych aranżacjach.Warsztaty Intl Jazz Platform potrwają w Wytwórni od poniedziałku 31 lipca do czwartku 3 sierpnia. Mistrzowski koncert Intl Jazz Platform Sidsel Enderesen & Stian Westerhus odbędzie się we wtorek 1 sierpnia. Początek o godz. 20. Z kolei koncert uczestników Intl Jazz Platform, Marcina Maseckiego i Jerzego Rogiewicza zaplanowano na czwartek 3 sierpnia. Początek o godz. 19.

Bilety na pojedynczy dzień kosztują 35 zł. Karnet na większość wydarzeń X edycji Letniej Akademii Jazzu kosztuje 130 złotych. Posiadacze karty zniżkowej wszystkie bilety i karnety mogą nabyć o 10 zł taniej. Bilety do nabycia za pośrednictwem witryn internetowych: ekobilet.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, biletomat.pl, eventim.pl, bilety24.pl, kupbilecik.pl oraz w kasie Klubu Wytwórnia.

KONKURSAby wygrać podwójne bilety na wtorkowy koncert LAJ, napisz: mistrzem jazzu dla mnie jest....

Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi!

Odpowiedzi wraz ze swoimi danymi (imię, nazwisko) należy przesyłać na adres e-mail: konkursy_lodz@naszemiasto.pl w temacie wpisując Konkurs - LAJ 10.

Konkurs zakończy się we wtorek 1 sierpnia o godzinie 10.

Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

UWAGA! W mailu konkursowym należy podać nazwisko swoje i osoby towarzyszącej (jest to wymóg organizatora)

Powodzenia!

Bierzesz udział w konkursie, akceptujesz jego Regulamin

Letnia Akademia Jazzu 2017. Koncerty w klubie WytwórniaKonkursy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!