Oto pierwsze, nieoficjalne wyniki:wyborczej rywalizacji.
WYBORY PREZYDENCKIE (wyniki z 27 na 28 obwodowych komisji):
Jarosław Brózda - KWW Razem Jarosława Brózdy - 1464 głosy - 7 proc.
Marek Chrzanowski - KWW PLUS - 5481 głosów -24 proc.
Mariola Czechowska - KW Prawo i Sprawiedliwość - 5707 głosów - 25 proc.
Grzegorz Gryczka - KW Stowarzyszenia Ziemia Bełchatowska - 4020 głosów -18 proc.
Waldemar Płomiński - KWW Waldemara Płomińskiego - 3778 głosów - 17 proc.
Jacek Zatorski - KW Platforma Obywatelska RP - 1997 głosów - 9 proc.
komisja nr 1
Grzegorz Gryczka - 174
Marek Chrzanowski - 221
Waldemar Płomiński - 157
Mariola Czechowska - 247
Jacek Zatorski - 102
Jarosław Brózda - 101
komisja nr 2
Grzegorz Gryczka - 185
Marek Chrzanowski - 176
Waldemar Płomiński - 261
Mariola Czechowska - 342
Jacek Zatorski - 121
Jarosław Brózda - 58
komisja nr 3
Grzegorz Gryczka - 151
Marek Chrzanowski - 223
Waldemar Płomiński - 151
Mariola Czechowska - 261
Jacek Zatorski - 102
Jarosław Brózda - 69
komisja nr 4
Grzegorz Gryczka - 138
Marek Chrzanowski - 262
Waldemar Płomiński - 137
Mariola Czechowska - 277
Jacek Zatorski - 102
Jarosław Brózda - 93
komisja nr 5
Grzegorz Gryczka - 182
Marek Chrzanowski - 253
Waldemar Płomiński - 182
Mariola Czechowska - 351
Jacek Zatorski - 92
Jarosław Brózda - 64
komisja nr 6
Grzegorz Gryczka - 165
Marek Chrzanowski - 240
Waldemar Płomiński - 173
Mariola Czechowska - 345
Jacek Zatorski - 91
Jarosław Brózda - 68
komisja nr 7
Grzegorz Gryczka - 32
Marek Chrzanowski - 50
Waldemar Płomiński - 39
Mariola Czechowska - 72
Jacek Zatorski - 18
Jarosław Brózda - 14
komisja nr 8
Grzegorz Gryczka - 162
Marek Chrzanowski - 316
Waldemar Płomiński - 176
Mariola Czechowska - 239
Jacek Zatorski - 40
Jarosław Brózda - 30
komisja nr 9
Grzegorz Gryczka - 160
Marek Chrzanowski - 367
Waldemar Płomiński - 269
Mariola Czechowska - 242
Jacek Zatorski - 89
Jarosław Brózda - 86
komisja nr 10
Grzegorz Gryczka - 135
Marek Chrzanowski - 183
Waldemar Płomiński - 174
Mariola Czechowska - 161
Jacek Zatorski - 68
Jarosław Brózda - 26
komisja nr 11
Grzegorz Gryczka - 87
Marek Chrzanowski - 145
Waldemar Płomiński - 107
Mariola Czechowska - 133
Jacek Zatorski - 40
Jarosław Brózda - 24
komisja nr 12
Grzegorz Gryczka - 97
Marek Chrzanowski - 144
Waldemar Płomiński - 57
Mariola Czechowska - 103
Jacek Zatorski - 43
Jarosław Brózda - 24
komisja nr 13
Grzegorz Gryczka - 188
Marek Chrzanowski - 268
Waldemar Płomiński - 149
Mariola Czechowska - 252
Jacek Zatorski - 88
Jarosław Brózda - 59
komisja nr 14
Grzegorz Gryczka - 178
Marek Chrzanowski - 223
Waldemar Płomiński - 109
Mariola Czechowska - 196
Jacek Zatorski - 39
Jarosław Brózda - 64
komisja nr 15
Grzegorz Gryczka - 169
Marek Chrzanowski - 209
Waldemar Płomiński - 134
Mariola Czechowska - 259
Jacek Zatorski - 85
Jarosław Brózda - 46
komisja nr 16
Grzegorz Gryczka - 169
Marek Chrzanowski - 337
Waldemar Płomiński - 133
Mariola Czechowska - 266
Jacek Zatorski - 79
Jarosław Brózda - 65
komisja nr 17
Grzegorz Gryczka - 191
Marek Chrzanowski - 190
Waldemar Płomiński - 130
Mariola Czechowska - 185
Jacek Zatorski - 44
Jarosław Brózda - 53
komisja nr 18
Grzegorz Gryczka - 146
Marek Chrzanowski - 208
Waldemar Płomiński - 126
Mariola Czechowska - 204
Jacek Zatorski - 63
Jarosław Brózda - 27
komisja nr 19
Grzegorz Gryczka - 216
Marek Chrzanowski - 224
Waldemar Płomiński - 135
Mariola Czechowska - 205
Jacek Zatorski - 71
Jarosław Brózda - 58
komisja nr 20
Grzegorz Gryczka - 207
Marek Chrzanowski - 165
Waldemar Płomiński - 148
Mariola Czechowska - 164
Jacek Zatorski - 73
Jarosław Brózda - 64
komisja nr 21
Grzegorz Gryczka - 170
Marek Chrzanowski - 144
Waldemar Płomiński - 144
Mariola Czechowska - 111
Jacek Zatorski - 77
Jarosław Brózda - 52
komisja nr 22
Grzegorz Gryczka - 104
Marek Chrzanowski - 66
Waldemar Płomiński - 51
Mariola Czechowska - 64
Jacek Zatorski - 35
Jarosław Brózda - 15
komisja nr 23
Grzegorz Gryczka - 155
Marek Chrzanowski - 191
Waldemar Płomiński - 216
Mariola Czechowska - 235
Jacek Zatorski - 85
Jarosław Brózda - 71
komisja nr 24
Grzegorz Gryczka - 205
Marek Chrzanowski - 211
Waldemar Płomiński - 154
Mariola Czechowska - 266
Jacek Zatorski - 106
Jarosław Brózda - 86
komisja nr 25
Grzegorz Gryczka - 150
Marek Chrzanowski - 180
Waldemar Płomiński - 137
Mariola Czechowska - 312
Jacek Zatorski - 125
Jarosław Brózda - 66
komisja nr 26
Grzegorz Gryczka - 142
Marek Chrzanowski - 187
Waldemar Płomiński - 130
Mariola Czechowska - 217
Jacek Zatorski - 87
Jarosław Brózda - 78
komisja nr 27
Grzegorz Gryczka - 2
Marek Chrzanowski - 7
Waldemar Płomiński - 5
Mariola Czechowska - 6
Jacek Zatorski - 4
Jarosław Brózda - 2
komisja nr 28
Grzegorz Gryczka - 7
Marek Chrzanowski - 5
Waldemar Płomiński - 12
Mariola Czechowska - 5
Jacek Zatorski - 4
Jarosław Brózda - 7
RADNI - CZĄSTKOWE, NIEOFICJALNE, WYNIKI:
Okręg 1. - Małgorzata Pagieła (PiS)
Okręg 2. - Elżbieta Naturalna (PiS)
Okręg 3. - Dariusz Kubiak (PiS)
Okręg 4. - Karol Kowalski (PLUS)
Okręg 5. - Dorota Pytlewska (PiS)
Okręg 6. - Grzegorz Muskała (PLUS)
Okręg 7. - Dariusz Matyśkiewicz (PLUS)
Okręg 8. - Zdzisław Markiewicz (PiS)
Okręg 9. - Adam Czechowski (PiS)
Okręg 10. - Krzysztof Wata (PLUS)
Okręg 11. - Michał Wyczachowski (PiS)
Okręg 12. - Sebastian Brózda (PiS)
Okręg 13. - Paweł Koszek (PLUS)
Okręg 14. - Ewa Skorupa (PLUS)
Okręg 15. - Dariusz Wyszyński (PiS)
Okręg 16. - Józef Dżugaj (PiS)
Okręg 17. - Krzysztof Pierzchała (PiS)
Okręg 18. - Jolanta Pawlikowska (Ziemia Bełchatowska)
Okręg 19. - Tadeusz Markiewicz (KWW Waldemara Płomińskiego)
Okręg 20. - Piotr Wysocki (PiS)
Okręg 21. - Joanna Janicka (PiS)
Okręg 22. - Józef Wodziński (PiS)
Okręg 23. - Radosław Herudziński (PiS)
GMINY
W Zelowie z wyników zliczonych w 9 na 11 komisji wynika, że na prowadzeniu jest Urszula Świerczyńska, która ma 2164 głosy, drugi jest Sławomir Malinowski - 1786, trzeci Dariusz Rogut - 1215, czwarty Dominik Szajbler - 307, Aurelia Muśkiewicz - 294.
Nieoficjalnie wiadomo, że w Kleszczowie pierwszy był Sławomir Chojnowski (nie mamy na ten moment dokładnych danych).
W gminie Bełchatów, jak nieoficjalnie ustaliliśmy, wygrał Kamil Ładziak.
Rada Gminy Bełchatów: Grażyna Kałużna, Andrzej Mastalerz, Zenon Szewczyk, Zygmunt Paradecki, Marzena Polak, Krzysztof Polak, Adam Zieliński, Jerzy Kowalczyk, Jacek Bakalarczyk, Kamil Surgut, Jacek Ludwiczak, Mariusz Stanowski, Teresa Ceglarek, Jacek Wąsik, Tomasz Kołatek.
W gminie Kluki w drugiej turze zmierzą się Karol Sikora i Romuald Szczepański.
W gminie Drużbice, jak nieoficjalnie wiadomo, wygrała Bożena Zielińska.
W Szczercowie wygrał Grzegorz Kmita (1951), drugi był Krzysztof Kamieniak - 1363, trzeci Krzysztof Pluskota 527, czwarty Andrzej Labryszewski - 475.
Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?