W weekend, 13-14 czerwca, na ul. Piotrkowskiej odbędzie się jedno z największych wydarzeń sportowych w Łodzi. Odbędą się tam zawody Against Gravity. Ulica zamieni się w arenę rozgrywek rangi Pucharu Polski w Boulderingu.

Od poniedziałku w Pasażu Schillera powstaje wielka scena o wymiarach 23 x 11 metrów, na której stanie akredytowana przez Polski Związek Alpinizmu, przenośna zadaszona ścianka do boulderingu.

Bouldering jest najbardziej efektowną i najprężniej rozwijającą się konkurencją w obrębie wspinaczki sportowej. Zawody rozgrywane są na specjalnie rozstawianych w tym celu niskich ściankach wspinaczkowych, a za asekurację służą wyłącznie znajdujące się pod ścianą materace. Zmagania w tej konkurencji są dynamicznym, efektownym i atrakcyjnym dla obserwatorów widowiskiem.

Drogi na ściankach projektuje zespół pod kierownictwem Adama Pustelnika - szefa kolegium routesetterów przy międzynarodowej federacji wspinaczkowej IFSC, jednej z najważniejszych osób odpowiedzialnych za organizację zawodów cyklu Pucharu Świata. Przebieg dróg jest tajny i żaden z zawodników nie będzie mógł ich poznać przed startem

Łodzianie, którzy pojawią się w weekend na Piotrkowskiej będą mogli podziwiać nie tylko wspinaczkowe zmagania ale również pokazy slackline (chodzenie na taśmie) oraz wziąć udział w warsztatach. Dzięki temu będzie można samemu spróbować swoich sił w chodzeniu na taśmie.

Łódzkie zawody mają charakter bardzo prestiżowy i znajdują się w gronie kilku najważniejszych imprez wspinaczkowych w kraju.

Do naszego miasta przyjedzie czołówka polskich zawodników, a także zawodnicy z Litwy i Ukrainy.

Wydarzenie organizowane jest przez Akademicki Klub Górski przy ścisłej współpracy i pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu oraz Miasta Łodzi.

Zobacz także: Bo slackline to jego pasja. Informatyk z Łodzi na spacerze w chmurach [ZDJĘCIA]

Zobacz także:


Fani na Impact Festival 2015 w Łodzi [ZDJĘCIA]

Misja Muzyka 2015 : Intercity, Rolling Cathouse i 4get

ENEMEF : Noc grozy i horrorów

Memy Marty Frej w MITMI na OFF Piotrkowskiej [ZDJĘCIA]

Kino Perła Łódź 2015. Plenerowe pokazy w OFF Piotrkowska [PROGRAM]

Spotkania z artystami w Łodzi w czerwcu 2015 roku

Łódź Czterech Kultur 2015 [PROGRAM]

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!