WOŚP 2013. Orkiestra zagra dla dzieci i dla seniorów

13 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będzie to już 21. Finał. Tym razem zagra nie tylko dla dzieci, ale i dla seniorów.

WOŚP po raz pierwszy zagra dla seniorów
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

WOŚP po raz pierwszy zagra dla seniorów (© Jakub Pokora)

- Przez dwie dekady graliśmy dla dzieci i nadal będziemy wspierać najmłodszych. Od długiego czasu chodziło nam po głowie, żeby zająć się też seniorami. - wspomina Jerzy Owsiak.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chce aby pieniądze zebrane podczas 21. Finału podzielone zostały na dwa cele. Połowa ma być wykorzystana na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków, a połowa na wyposażenie w sprzęt oddziałów geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Postanowili nagłośnić problem osób starszych, ponieważ w Polsce nie mają one odpowiedniej opieki.

WOŚP stawia na dobry sprzęt. Chcą by na oddziały geriatryczne i do zakładów opiekuńczo-leczniczych trafiły m.in. kardiomonitory, aparaty EKG, urządzenia do rehabilitacji, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie czy materace przeciwodleżynowe.

Czytaj więcej: Owsiak zagra dla dzieci i seniorów

Komentarze (18)

avatar
avatar
jdjdjdjdjd (gość)

A ja może z innej beczki...do perfidnego złodzieja się zwracam ,który ukradł mi puszkę w Łodzi na tzw "wyrwę" oddaj te pieniądze razem z tą puszką na 3 komisariat Policji miej na tyle godności stałem od godziny 6 rano , a ty wyrwałeś mi ją o godzinie 17:00 jesteś podłym draniem bez honoru i odwagi bo nie mnie okradłeś ,a ludzi którzy wrzucali pieniądze ,oraz cel na które były zbierane więc jeśli przeczytasz mój apel oddaj puszkę z zawartością na Komisariat przy ul.Armii Krajowej.

avatar
smutby (gość) krzysiek

Ajaką ty tu widzisz sprzecznośc?
Życie i zdrowie ludzkie trzeba ratować zarówno młodych jak i starszych i dlatego zbierane są pieniądze.
Eutanazja to skrócenie cierpienia osoby nieuleczalnie chorej, która o to prosi. Niezależnie od tego czy jest młoda czy starsza.
chyba mylisz pojęcia skoro Ci się wydaje że eutanazja to odstrzał niepotrzebnych społeczeństwu seniorów.

avatar
ak (gość) j

państwo to instytucja ktora ci pomoze jak wcześniej ci zabierze w świecie są i będą organizacje wolontariatu ,twoja wiedza jest z tego pisania zadna jeden bełkot flustrowanego człowieka ktory nic nie zrobił a tylko krytukuje nie chcesz nie dawaj , ale nie obrażaj mnie wieksza w tym narodzie jest pycha, Jak czytam twoja wypocine to zazdrość i pychę widać najlepiej.Napisz czym mozesz sie pochwalić, co zrobiłeś dla innych a nie krytykuj ludzi któży są madrzejsi od ciepie

avatar
ak (gość)

zawsze znajdą sie ludzie ktorzy nic nie daja a maja najwiecej do gadania.Czy na puszce jast napisane daj, mnie ta tradycja sie bardzo podoba , i nawet jak zarabia na tym Owsiak to nie widzę problemu by dać datek do puszki,

avatar
taka jest prawda (gość)

Od pomagania najmłodszym jak i seniorom jest państwo polskie a nie owsiak. przecież oczywistym jest że owsiak na tym zarabia dla siebie grubą kasę nic za darmo nie zrobi i taka jest prawda! można łatwo zauważyć jak on wyglądał kiedyś a jak obecnie - już tak się nie jąka:) szkoda że nie można zobaczyć gdzie i jaka kwota zebranych pieniędzy tak naprawdę trafia!!??

avatar
j (gość) gość

Wrzuć i 1000 tylko pamiętaj , że do tego Owsiak nie jest ci potrzebny. Od tej marketingowej zbieraniny nic służbie zdrowia nie przybywa. To coś kosztuje więcej niż przynosi dochodu i jest robione nie po to żeby kupić jakieś pierdoły . Głupota tego narodu jest już w świecie mityczna.

avatar
gość (gość)

Mój synjest wcześniakiem i każdy sprzęt z którego korzystał był oznaczony serduszkiem, wiec myślę ze warto wrzucic złotówkę do puszki-pieniądze napewno nie są marnotrawione.Ja napewno wrzucę.

avatar
Anonim (gość)

A ja wam powiem to jest jedyny człowiek w przeciwieństwie do innych który niesie pomoc w czym pomógł taki np caritas ??????? co roku jest WOŚP i co roku wspomógł chore dzieci , szpitale , ale cóż to jest taki naród już "d...pe komuś obrobić" , wylać stos pomyj na kogoś obgadać kogoś suchej nitki nie zostawić po kimś .Pomagasz a potem zbierasz baty na swoją d....pe potem jesteś taki sraki ,owaki , pomagasz a potem odwdzieczają się "dobrzy ludzie" wylewaniem stosami pomyj na kogoś czasami to aż strach pomóc bo nie wiesz czy bedzie ok czy zle . Zyjemy w bardzo "ciekawym" narodzie

avatar
jaca (gość)

To coś ma dać iluzję dobroczynności narodowi i pokazać jak w Polsce jest dobrze. No bo skoro jest źle to nie daję bo nie mam z czego. Dla mnie manipulacja i to tyle. Nie daję , nie będę dawał nawet grosza. Płacę podatki jak przez przypadek mam pracę i za$ranym obowiązkiem państwa jest mnie leczyć.Owsiak , fundacje TVN , Polsatu i milion innych mają za zadanie odwrócić uwagę od prawdziwych problemów. W tym kraju nie leczy się dzieci już urodzonych a chce się dopłacać do in vitro.

avatar
bolek (gość)

Ten Owsiak to ma łeb.Dzieciaki będą zbierać na sprzęt do eutanazji starych ramoli.Do eutanazji będą kwalifikować komisyjne trójki .Kandydaci wiek powyżej 67 .

avatar
4xfuck_off (gość) :-)

policzmy zatem: 119935 to daje 9994zł/m-c brutto, co daje 6983zł netto miesięcznie, czyli Pan Owsiak jest nędzarzem przy wszelkiej maści kierowniczych stanowiskach urzędniczych (lodówkach dla kolesi) byle jakiej gminy miejskie w Polsce, nie mówiąc o dużych miastach, to są fakty, każdy może je oceniać indywidualnie, moim skromnym zdaniem Pan Owsiak robi więcej dla polaków niż cały tabun różnej maści pociotków i przyduupasów urzędników miejskich z bożej łaski

avatar
4xfuck_uff (gość)

policzmy zatem: 119935 to daje 9994zł/m-c brutto, co daje 6983zł netto miesięcznie, czyli Pan Owsiak jest nędzarzem przy wszelkiej maści kierowniczych stanowiskach urzędniczych (lodówkach dla kolesi) byle jakiej gminy miejskie w Polsce, nie mówiąc o dużych miastach, to są fakty, każdy może je oceniać indywidualnie, moim skromnym zdaniem Pan Owsiak robi więcej dla polaków niż cały tabun różnej maści pociotków i przyduupasów urzędników miejskich z bożej łaski

avatar
4xfuck_off (gość)

dzieci są bezbronne i o nie trzeba walczyć, starzy mają kartkę do głosowania i podejmują decyzje przy urnie, mogą protestować, pisać petycje, zrzeszać się i rzucać butelkami z napalmem w różnego rodzaju przybytki. Tak na marginesie zbieranie pieniędzy przez wośp choć szlachetne i potrzebne spowodował, że od lat vincent z chyżym rojem mają wyjeb@%$#ne na wszystko, niech ludzie sobie finansują sami sprzęt w szpitalach a my sobie i naszym wypłacimy premie

Wybierz kategorię