Wlazły najlepszy według plebiscytu "Polski Dziennika Łódzkiego"

Mariusz Wlazły, atakujący siatkarskiej reprezentacji Polski i PGE Skry Bełchatów, został wybrany przez czytelników „Polski Dziennika Łódzkiego” najlepszym sportowcem regionu łódzkiego 2008 roku. Siatkarz zwyciężył po raz czwarty.

Ogłoszenie wyników odbyło się w poniedziałek w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Wlazły w 2008 roku dotarł wraz z kadrą prowadzoną przez Raula Lozano do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, po raz czwarty wywalczył siatkarskie Mistrzostwo Polski ze swym zespołem, oraz został wybrany najlepszym atakującym Ligi Mistrzów, a także najlepszym siatkarzem Polskiej Ligi Siatkówki i MVP memoriału im. Huberta Wagnera.

Drugie miejsce w plebiscycie zajęła Agnieszka Wieszczek z ZTA ze Zgierza, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 72 kg. Wielki sukces urodzonej w Wałbrzychu zawodniczki dodatkowo obrazuje fakt, że w Mistrzostwach Europy z tego samego roku zajęła dopiero trzynaste miejsce.

Trzecie miejsce zajęła zgierzanka Justyna Mospinek z UKS Piątka Zgierz. Łuczniczka w 2008 roku wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy w drużynie, srebrny medal indywidualnych Mistrzostw Polski oraz zdobyła Puchar Świata w łucznictwie.