Włamanie do Muzeum Miasta Łodzi Włamanie do Muzeum Miasta Łodzi

Włamanie do Muzeum Miasta Łodzi (© Krzysztof Szymczak )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

23 listopada, ok. godz. 6 doszło do włamania do pałacu Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Policjanci zatrzymali 30-letniego złodzieja. Ukradł na szczęście tylko sprzęt elektroniczny.

Z zapisu monitoringu wynika, że złodziej wszedł do pałacu przez okno między godz. 5.50 a 6.17. Na szczęście jednak nie ukradł cennych dzieł sztuki tylko sprzęt elektroniczny pracowników.

- Skradziono laptopa HP Compaq - jego obecna wartość rynkowa wynosi około 200 złotych, a także drukarkę HP Laser Jet P102 wartą około 50 złotych, przełącznik sieciowy za około 20 złotych oraz osuszacz powietrza Venta warty na rynku około dwóch tysięcy złotych - mówi Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydenta Łodzi.

Włamanie jest o tyle zaskakujące, gdyż ta rezydencja jest pilnowana przez firmę ochroniarską z Warszawy. Dlatego - jak zapewnia Marcin Masłowski - pokryje ona wszelkie szkody związane z włamaniem i kradzieżą.

Policji udało się odzyskać laptopa, który odebrano w II komisariacie na Bałutach.

- Sprawca włamania do muzeum został zatrzymany w nocy z wtorku na środę. Został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań i przesłuchany w II komisariacie, który zajmuje się tą sprawą. Dla dobra śledztwa nic więcej nie mogę powiedzieć - mówi podkomisarz Marcin Fiedukowicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

tw bolek (gość)

A ta firma ochroniarska to przypadkiem nie Farmazon Franciszek Jagielski? Facet zaslynął bohaterską obroną marszu KOD-erastów przed dziennikarką TVP, w której to stronę rzucił wiązankę wulgarnych przekleństw.

łodzianin (gość)

nie ukradł kranów bo nie miał żabki, brakowało mu tylko plecaka ze stelażem to jeszcze by pewnie co wziął

Dobromił (gość)

Napisałem, że bardzo ładne jest ujęcie tego pałacu. Dostałem minusy - chętnie usłyszę co wam się nie podoba w tym ujęciu. Jestem bardzo ciekaw:).

buhah\a (gość)

ukradł starego laptopa. to musiał być wyborca kompromitowskiego, chyżego ruja, ewki co to łopatą kopała na metr w głąb i grzegorza z pięknymi zębami.