Wielu Polaków pluje sobie w brodę, że nie wystartowało w prezydenckich wyborach. Prezydentura to niezła fucha, urzędowanie rozpoczyna się od urlopu na Litwie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak doniósł dziennik "Lietuvos Rytas", państwo Komorowscy zachwycili skromnością i normalnym zachowaniem. Bronisław Komorowski, jak zwykły człowiek, sam zapłacił rachunek za hotel i otrzymał 5-procentowy rabat.

"Prywatna" wizyta Komorowskiego u sąsiadów, którzy nas nie kochają, bo historycznie nie mają za co, była mistrzowskim posunięciem. Ale mimo mistrzostwa, najwyżej kilku Litwinów przestanie nas nie lubić; na wybuch litewskiej miłości do Polaków nie ma co liczyć.

Od lat nie można rozwiązać problemów litewskich Polaków. Jak się wydaje, ich sytuacja pogarsza się. Polacy nie mogą liczyć, że litewskie państwo przestanie ich uważać za obywateli drugiej kategorii. Niemal oficjalnie polską mniejszość uważa się za piątą kolumnę Kremla, podsycaną do antylitewskich działań przez Moskwę za pośrednictwem Warszawy!

Jakie są antylitewskie działania litewskich Polaków? Na przykład Polacy chcieliby pisać swoje nazwiska po polsku. Jeśli jakaś Polka nazywa się Grzybowska, po litewsku musi zapisać nazwisko jako Grybauskaite. A'propos tak właśnie nazywa się pani prezydent Litwy, z którą spotkał się nasz prezydent. Jak znamy życie, tyle z tego wyniknie, co wynikało z takich spotkań przez ostatnie 20 lat.

Tak więc Polacy nie otrzymają prawa do polskiego zapisu swych polskich nazwisk. Ale gdyby tylko szło o pisownię. Wolna Litwa nie zwróci mienia społecznego organizacjom polskim, na przykład Teatru na Pohulance, Stanicy Harcerskiej. Nie zwróci ziemi Polakom w okolicach Wilna i w samym Wilnie. Pewnie też nie powstrzyma osadnictwa litewskiego na tychże ziemiach.

Nie należy mieć złudzeń, że po rozmowach na najwyższym szczeblu, zmieni się niechętny stosunek litewskiego państwa do inwestycji Orlenu w rafinerię w Możejkach. Ale już z tym mniejsza, nie można mieć o wszystko pretensji do Litwinów. Akurat Możejki wpisują się w inwestycyjną filozofię rządu Buzka. Rafinerię kupiliśmy drogo, ale za to sprzedamy tanio. Z kolei banki BZ i WBK (teraz BZ WBK) sprzedaliśmy tanio, ale za to drogo odkupimy, jeśli w ogóle PKO BP będzie na to stać. Podobnie było z PZU. To się nazywa smykałka do interesów.

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  olo (gość)

  Idzie Platforma Obywatelska !
  Do sądu złodziej śmiało ucieka Bo wszak korupcja prawem człowieka! Czar PRL-u wraca do formy, Wdzięczni jesteśmy ludziom z Platformy?! Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi, Od dziś będziemy świadczyć usługi, Dla Władimira i dla Angeli. Czas na kolanach iść do Brukseli! Szef MSZ-u już ma kaganiec, Śląsk i Pomorze weźmie Germaniec, Trzeba wywłaszczyć polskiego chłopa Vivat Platforma, Vivat Europa! Angela z Ritą ręce zaciera, By na wschód ruszyć tropem Hitlera, A za nią ziomków procesja tłumna Vivat Platforma, piąta kolumna. „Za tawariszcza Tuska zdarowie” Piją Gazpromu oligarchowie , Władimir Putin z radości śpiewa:„Nu tiepier budiet kak za Breżniewa” Odwrót z Iraku, z Afganistanu Osama śmieje się spod turbanu,Taki sojusznik jak Tusk się przyda…Vivat platforma i Al-Kaida! Koniec z lustracją ! Koniec rozliczeń ! Dla konfidentów to koncert życzeń„Od dzisiaj wszyscy jesteśmy święci” Vivat platforma i konfidenci !
  Niech żyje wolność! Ćpun na wagarach, Łbem durnym kreci w dymu oparach Całkiem legalnie ćmiąc porcję zielska, Vivat platforma Obywatelska ! Niech żyje miłość ! Rusza parada, Sprośnych pedałów cała gromada, Gzi się bezwstydnie wśród publiczności, To dar Platformy ! Tryumf wolnośc ! Elektoracie ! Wyborco durny ! Gdy będziesz wrzucać głos swój do urny, A chcesz być sługą Niemca i Ruska, Dalej popieraj Donalda Tuska ! Tak Noel trafnie POdsumował PO 25.08.10. na prokapitalzm.pl