Wiktor Biegasiewicz, absolwent Technikum Fryzjerskiego w szkole Anagra, zajął III miejsce w konkursie Kreator 2019

Liliana Bogusiak-JóźwiakZaktualizowano
Wiktor na wykonanie fryzury „Rajski ptak” miał dwie godziny. Zbudował ją na metalowym stelażu z włosów modelki. Zobacz, jak wyglądało dzieło łodzianina.

Wiktor Biegasiewicz, absolwent 4-letniego technikum w łódzkiej szkole Anagra, zajął 3 miejsce w konkursie Creator 2019 w Poznaniu. To już kolejne wyróżnienie jakie zdobył w konkursach dla utalentowanych fryzjerów. Jedną z nagród, które w nich zdobył jest staż w warszawskich salonach, Leszka Czajki uznawanego za fryzjera gwiazd oraz Marii Korzeniowskiej, potrójnej mistrzyni świata w fryzjerstwie artystycznym.

Na wykonanie fryzury „Rajski ptak” miał dwie godziny. Większość startujących przygotowywała swoje fryzury doczepiając duże ilości włosów, nie skąpiąc dekoracji. Łodzianin poszedł w innym kierunku – sięgnął po stelaż z drutu, dzięki któremu udało się powiększyć fryzurę, i na nim zbudował misterną siatkę z naturalnych włosów modelki.

Najtrudniejsza jest presja, że powinienem zająć miejsce na podium – mówi Wiktor. - Komuś, kto już ileś tych konkursów wygrał, nie wypada wracać bez nagrody.

Aby modelka mogła się zaprezentować przed jurorami musi być odpowiednio umalowana i ubrana tak aby połączyć wszystkie trzy elementy w spójną całość. Umalowały i ubrały ją koleżanki ze szkoły Anagra.
W konkursach fryzjerskich zaczął startować dwa lata temu. W konkursie Kreator 2019 były dwie kategorie, dla zawodowców i dla amatorów. Wiktor startował w kategorii dla zawodowców. W ubiegłym roku na Young Talent Cup zdobył pierwsze miejsce. Na konkursie Kreator 2018 zajął trzecie. Jego marzeniem jest udział w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy w czesaniu.