Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieluń: Zagrali w łódzkiej telewizji

Daniel Sibiak
W studio łódzkiej telewizji Wieluń  promowała kilkudziesięciosobowa reprezentacja różnych środowisk
W studio łódzkiej telewizji Wieluń promowała kilkudziesięciosobowa reprezentacja różnych środowisk Daniel Sibiak
Miasto zaistniało w telewizji. Władze liczą, że dzięki temu ziemię wieluńską odwiedzi więcej mieszkańców z terenu województwa łódzkiego

O tym, dlaczego warto odwiedzić ziemię wieluńską, co jest szczególnie ciekawego, które zabytki trzeba zobaczyć, mówili w programie "Twoje popołudnie z Wieluniem" burmistrz Janusz Antczak i liczna reprezentacja Wielunia. Audycja była nadawana na żywo ze studia TVP Łódź, w miniony piątek.
Wielunianie mieli równą godzinę na promocję. Jako pierwszy w studio zaprezentował się zespół Old Traditional Jazz Band. Oczywiście nie zabrakło także występu zespołu "Tadeusza Nic Nie Rusza", wizytówki I LO im. T. Kościuszki i Wieluńskiego Domu Kultury. Oba zespoły zachwyciły nie tylko repertuarem, ale i strojami. Po muzycznym akcencie przyszedł czas na promocję regionalnej kuchni. Przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 udowodnili, że są w tej dziedzinie mistrzami. Ich przysmakami, a szczególnie polędwiczką z żurawiną, po realizacji programu zajadała się ekipa tvp i wszyscy goście.
Choć atmosfera w studio była przyjemna, wszyscy musieli liczyć się z tym, że na prezentację mają zaledwie po dwie minuty. Chodziło o to, by w godzinę pokazać, jak najwięcej atrakcji. Burmistrz Janusz Antczak wraz z Magdaleną Kopańską, doradcą ds. promocji, zachęcali mieszkańców woj. łódzkiego do odwiedzenia Wielunia. Zaprosili ich na Europejskie Święto Bursztynu, Bike Maraton oraz na czerwcowe widowisko "Teatr Historii-Miasto Niepokonane". Reżyserem części historycznej jest redaktor Bogusław Wołoszański. Znany dziennikarz muzyczny Hirek Wrona, będzie zaś odpowiadał za część artystyczną. Burmistrz podkreślał, że wybierając się na weekend do Wielunia lub jego okolic, można liczyć przede wszystkim na aktywny wypoczynek. O architekturze i najciekawszych zabytkach opowiedział Bogusław Abramek.
Profesor Tadeusz Olejnik przypomniał z kolei o tragicznych dziejach Wielunia i dążeniach Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego do przekazania prawdy historycznej o tym, że pierwsze bomby spadły na Wieluń. Spotkanie w tv było też okazją do pochwalenia się drużyną Pamapol Siatkarz Wieluń i jej awansem do PlusLigii, dzięki czemu do miasta na mecze zjeżdżają fani siatkówki z całej Polski. Wspomniano też, że Wieluń rozsławia Mariusz Wlazły.
- Skorzystaliśmy z zaproszenia telewizji, bo Wieluń musi promować się na zewnątrz. Chcieliśmy pokazać wszystko to, co mamy najlepszego, a siłą naszego miasta są jego mieszkańcy. Stąd tak silna reprezentacja różnych środowisk, które są bardzo aktywne - podkreśla Janusz Antczak, burmistrz Wielunia.
W to nie wątpili dziennikarze prowadzący program, którzy stwierdzili, że ekipa z Wielunia jest wyjątkowo zgrana i wesoła.
Program kosztował gminę niecałe 6 tys. zł.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto