Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat, Beata Fudalej oraz Bartłomiej Nizioł, Jakub Jakowicz i wielu innych. Już dawno w Wałbrzychu nie było okazji, żeby spotkać tyle gwiazd w jednym miejscu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat, Beata Fudalej oraz Bartłomiej Nizioł, Jakub Jakowicz i wielu innych. Już dawno w Wałbrzychu nie było okazji, żeby spotkać tyle gwiazd w jednym miejscu. Aktorzy i muzycy przyjadą do zamku Książ w ramach IV Festiwalu Kameralistyki "Ensemble" imienia Księżnej Daisy.


- Formuła Festiwalu Kameralistyki jest niespotykana na skalę europejską. Zaproszeni wybitni artyści przez kilkanaście dni pracują z młodymi adeptami studiów muzycznych i aktorskich - wyjaśnia Ewa Frąckowiak, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Od czwartku studenci będą mogli uczestniczyć w warsztatach, w których profesor staje się również partnerem z zespołu. Jak wyjaśniają organizatorzy, nauka nie polega na dyktowaniu własnych racji przez uznanych artystów, lecz na wspólnym poszukiwaniu i podpatrywaniu.
- Daje to niezwykłe efekty, a widzom pozwala obserwować gwiazdy w pracy z doskonalącą się młodzieżą - wyjaśniają w urzędzie miejskim.
Zarówno zajęcia, które są otwarte dla publiczności, jak i próby odbywają się na zamku Książ. Dzięki temu jest duże prawdopodobieństwo, że wybierając się w tym czasie do zamku, natkniemy się na gwiazdy.
Koncertów będzie można wysłuchać od najbliższej soboty 22 do czwartku 27 sierpnia. Później przyjdzie czas na spektakle. Przeznaczono na nie trzy dni (od 28 do 30 sierpnia).
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod nr. tel. 0509-09-75-80 lub na info@ensem-blefestival.org.
Imprezy potrwają do końca sierpnia.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!