Radni z Komisji Jednostek Pomocniczych Miasta jednogłośnie zaakceptowali projekty nowych statutów dla 36 łódzkich rad osiedli.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Co więcej, do żadnego z nich nie zgłosili ani jednej poprawki. Nowe zapisy w statutach zwiększają kompetencje rad. Umożliwiają im m.in. tworzenie tzw. list rankingowych dla remontów ulic, placów zabaw czy ogródków jordanowskich. Według tych list poszczególne delegatury miałyby planować inwestycje w danym roku oraz wydatkowanie na nie środków. Dotychczas rady mogły w tych kwestiach składać jedynie wnioski. Zgodnie z nowymi przepisami, jeżeli ich lista nie będzie realizowana, będą mogły odwołać się do Rady Miejskiej.

Pozostałe zmiany to możliwość zwiększenia do siedmiu osób składu liczebnego zarządu rad (obecnie jest to od 3 do 5 osób), a także zrównanie ich kadencji z kadencją Rady Miejskiej, co ma wpłynąć na podniesienie frekwencji w wyborach. Najbliższe w listopadzie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: