Widzew znów przegrał 1:3. Tym razem z Pogonią w Łodzi

(hof) (opr.wm)
Marcin Kaczmarek zdobył gola dla Widzewa
Marcin Kaczmarek zdobył gola dla Widzewa Ekstraklasa.net
Widzew nie jest już liderem T-Mobile Ekstraklasy. Łodzianie przegrali 1:3 na własnym boisku z Pogonią Szczecin. To druga z rzędu porażka Widzewa i znów 1:3 (poprzednio z Polonią w Warszawie).

Widzew w pierwszej części meczu był stroną przeważającą na boisku. Widzewiacy wypracowali kilka klarownych sytuacji bramkowych, ale w niedzielę kiepsko było z celnością.

W drugiej połowie gospodarze wyraźnie stanęli, co bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Pogoni. Proste błędy łódzkiej defensywy sprawiły, że goście mogli zdobyć dwie bramki.

Pierwszą bramkę dla Pogoni strzelił Adam Frączczak, a drugą Robert Kolendowicz. Łodzianie uzyskali kontaktowego gola po główce Marcina Kaczmarka.

Od 68 minuty Widzew grał w osłabieniu, bo czerwoną kartkę, za dwie żółte, otrzymał Adam Banasiak.
Widzew grał do końca ambitnie, ale w dziesiątkę nie mógł wiele zdziałać, a goście przypieczętowali swoją wygraną trzecim golem.

Widzew - Pogoń Szczecin 1:3 (0:0)
0:1 - Frączczak (54), 0:2 - Kolendowicz (62), 1:2 - Kaczmarek (66), 1:3 - Dąbrowski (78)
Widzew: Mielcarz - Broź, Phibel, Abbes, Banasiak - Alex Bruno (46. Kowalski) Dudek (67, Rybicki), Okahi, Bartoszewicz, Kaczmarek - Ben Dhifallah (67, M. Stępiński).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0