Widzewski plan zdobycia kompletu zwycięstw w trzech spotkaniach, zapewniający szybkie wydobycie się ze strefy spadkowej, mimo sześciopunktowej kary, został zrealizowany.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Widzewski plan zdobycia kompletu zwycięstw w trzech spotkaniach, zapewniający szybkie wydobycie się ze strefy spadkowej, mimo sześciopunktowej kary, został zrealizowany. Sympatyków Widzewa cieszy pierwszy gol Radosława Matusiaka w ligowym meczu w koszulce z Harnasiem. Ta bramka zdobyta została w stylu, przypominającym, że nie tak dawno Radek był filarem reprezentacyjnego ataku.

Nagrodą za wygrane derby Łodzi były wolne sobota i niedziela. Tylko zawodnicy, którzy nie wystąpili w meczu z ŁKS, rozegrali spotkanie w drużynie rezerw. W Głownie pokonali Pogoń Łask 6:0 . Wystąpili m.in. Daniel Bożkow, Sebastian Madera, Michał Żółtowski, Łukasz Juszkie-wicz, Mikołaj Zwoliński, Dar-vydas Sernas, Łukasz Grzesz-czyk, Arkadiusz Piech. Zespół prowadzony przez Piotra Sto-kowca został liderem IV ligi.

W poniedziałek przed południem tradycyjnie na obiektach ChKS kadra widzewiaków w kilkuosobowych grupach przeszła badania wydolnościowe pod okiem ekipy doktora Zbigniewa Jastrzębskiego, fizjologa gdańskiej AWF, współpracującego z Widzewem. Najbardziej poturbowany w meczu z ŁKS był Przemysław Oziębała, który musiał opuścić boisko już w 17 minucie. Potłuczony był także Marcin Robak. Obaj nie brali udziału w testach. Ale nie są to urazy wewnętrzne i zapewne jutro dołączą do kolegów.

Od wtorku odbywać się będą normalne treningi przed meczem ligowym, który będzie rozegrany na stadionie przy al. Piłsudskiego w niedzielę o godz. 19.15. Rywalem będzie Warta Poznań, którą sztab szkoleniowy Widzewa może obserwować w środę w zaległym meczu z ŁKS przy al. Unii. Tego rywala nie można lekceważyć, bo drużyna trenera Bogusława Baniaka jeszcze nie przegrała meczu. To sprawcy najwyższej porażki Widzewa w poprzednim sezonie (1:3).

W Widzewie wznowiono sprzedaż karnetów, z ceną pomniejszoną o koszt biletu na derby. Klubowy rekord sprzedanych karnetów już został poprawiony na 3844. Widzewiacy będą potrzebowali pieniędzy, bo trzeba się liczyć z karą pieniężną za race i palenie szalików podczas derbów. Pięciominutowa przerwa została też odnotowana.

- Nie chodziło o jeden czy drugi transparent. Sytuacja się zrobiła zbyt napięta, na jednej trybunie płonęły szaliki, a drugiej też coś się paliło. Nad trybunami latały race - tłumaczy Tomasz Miętkiewicz, delegat PZPN. - Postanowiłem na chwilę przerwać mecz, żeby emocje trochę opadły, a kibice ochłonęli. Nie była to jednak aż tak poważna sytuacja, żeby było zagrożenie zakończenia meczu z tego powodu. Takiej decyzji bym nie podjął.

Oczekiwano, że we wtorek odbędzie się posiedzenie Trybunału Arbitrażowego przy PKOl, który po decyzji Sądu Najwyższego miał ponownie rozpatrywać tzw. sprawę Widzewa. Jednak termin posiedzenia został przesunięty o tydzień, na 25 sierpnia.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!