Widzew - AZS OPTeam Rzeszów 78:53. Awans łodzianek do paly-off

Hof (opr.wm)
Leona Jankowska (Widzew) w ataku na kosz rywalek
Leona Jankowska (Widzew) w ataku na kosz rywalek Paweł Łacheta
Koszykarki łódzkiego Widzewa wygrały 78:53 z AZS OPTeam Rzeszów i awansowały do play-off. To największy sukces w historii występów widzewskich koszykarek w ekstraklasie.

Na początku koszykarki z Rzeszowa objęły prowadzenie., ale ostatecznie łodzianki zakończyły kwartę pięciopunktowym prowadzeniem.

Na początku drugiej ćwiartki po trafieniu Jankowskiej było 25:17, ale kolejne akcje przyniosły zdobycz punktową rzeszowiankom (25:21). Dwie minuty przed końcem tej części gry celny rzut za trzy punkty oddała Małgorzata Chomicka i gospodynie prowadziły 40:27. Po chwili rozgrywająca Widzewa trafiła za dwa pkt i było 42:27.

W trzeciej kwarcie łodzianki kontrolowały wydarzenia na boisku. Na punkty Rzeszowa Widzew odpowiadał celnymi rzutami i utrzymywał piętnastopunktowe prowadzenie. Trzecią kwartę Widzew wygrał 59:40.

W czwartej kwarcie Widzew grał spokojnie i mądrze. Rozpaczliwe ataki koszykarek z Rzeszowa na wiele się nie zdały. Łódzkie koszykarki nie dopuściły do roztrwonienia przewagi, a w końcówce meczu podkręciły jeszcze tempo.

Widzew – AZS OPTeam Rzeszów 78:53 (23:17, 19:10, 17:13, 19:13)
Widzew : Leona Jankowska 21, Aleksandra Pawlak 15, Małgorzata Chomicka 12, Magdalena Rzeźnik 11, Aleksandra Dziwińska 9, Agnieszka Modelska 7, Katarzyna Bednarczyk 3, Anna Tondel 0, Lidia Kopczyk 0, Wiktoria Zapart 0, Anna Kolasa 0.
AZS-OPTeam : Edyta Czerwonka 14, Magdalena Kaczmarska 13, Anna Kuncewicz 11, Magda Bibrzycka 6, Agnieszka Krzywoń 5, Agata Rafałowicz 4, Elżbieta Mukosiej 0, Klaudia Kąsek 0.