Werisaż wystawy zdjęć z Foto Dej w Instytucie Europejskim Werisaż wystawy zdjęć z Foto Dej w Instytucie Europejskim

(© Łukasz Ratajczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj (21 listopada) odbył się wernisaż najlepszych prac z Foto Deja w Instytucie Europejskim. Co powiedzieli zwycięzcy?

Zobacz zwycięskie zdjęcia z Foto Deja w pałacyku Instytutu Europejskiego

Foto Dej w pałacyku Instytutu Europejskiego (ul. Piotrkowska 258/260) był 16. z kolei i odbył się 9 lipca br. Wczoraj, po sąsiedzku - w budynku Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego, odbył się wernisaż zdjęć z tego pleneru.

Wśród wystawionych prac były oczywiście trzy zwycięskie. Jak się okazuje, każdy z nagrodzonych miał inny pomysł na zrobienie dobrego zdjęcia. -  Wiedziałem, że dużo zdjęć będzie ze środka, więc przeszedłem się przez ogród i tam uwieczniłem latarnię. Później trochę poprawiłem graficznie i tak powstała praca konkursowa - wyjaśnił Bartosz Leśniewicz (III miejsce), dla którego był to pierwszy Foto Dej. Z kolei drugi na podium Łukasz Buszka postawił na detale i szczegóły.

A jak zrobić fotografię, która zwycięży w Foto Deju? - Zmieniony kolor, zdjęcie jest bardziej niebieskie i szeroki kąt - podsumowała krótko Natalia Kowalska, dla której to już druga wygrana w konkursie fotodejowym. Żeby osiągnąć sukces, potrzeba także trochę cierpliwości. - Dopiero przy trzeciej próbie udało mi się zrobić to tak, jak chciałam - przyznała zwyciężczyni.

Przypomnijmy, że konkurs po Foto Deju w pałacyku Instytutu Europejskiego był ostatnim na starych zasadach, czyli wszystkie narody przyznawali MM-kowicze.

Wystawę, na której - oprócz trzech najlepszych zdjęć - znajduje się jeszcze 10 innych fotografii można oglądać do 2 grudnia br. włącznie.


Czytaj więcej o Foto Deju:


Wielki Turniej MM Łódź - wygraj roczny, dwuosobowy karnet do kina!

Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!