Wampiriada odwiedzi łódzkie uczelnie już 19. raz Wampiriada odwiedzi łódzkie uczelnie już 19. raz

Jutro (23 listopada) na Wydziale Prawa i Administracji UŁ ... (© archiwum MM Łódź/Małgorzata Nowicka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jutro (23 listopada) na Wydziale Prawa i Administracji UŁ rozpoczyna się 19. edycja Wampiriady, czyli akcji oddawania krwi przez łódzkich studentów. Wiosną wzięło w niej udział blisko 1300 osób.

Zobacz relację ze startu Wampiriady 2011 - edycja wiosenna

- Zadaniem projektu jest ukazanie studentom, że w tak łatwy sposób, jak oddanie krwi mogą pomóc drugiemu człowiekowi - mówi Rafał Tryścień z NZS Łódź, organizator akcji.

Tylko w trakcie wiosennej edycji chęć podzielenia się krwią zgłosiło 1274 studentów, z czego (po badaniach) 1045 z nich zostało dopuszczonych do jej oddania.

W akcji, chociaż skierowana jest do żaków, wziąć udział może jednak każdy, pod warunkiem ukończenia 18 roku życia. Od dawców "wysysane jest" 460 ml krwi i trwa to około 10 minut. Następnie trafia ona do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Wampiriada startuje w środę, 23 listopada, o godzinie 11 na Wydziale Prawa I Administracji UŁ (ul. Kopcńskiego 8/12). Stanowiska poboru krwi będzie można spotkać do 8 grudnia na różnych wydziałach na Uniwersytecie Łódzkim, Politechnice Łódzkiej, Uniwersytecie Medycznym, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej oraz w Wyższej Szkole Informatyki.


Więcej informacji o Wampiriadzie znajdziecie na stronie: www.wampiriada.pl

Patronat medialny nad XIX edycją Wampiriady objęło MM Moje Miasto Łódź

Czytaj codziennie MMLodz.pl/Wiadomości:


Wielki Turniej MM Łódź - wygraj roczny, dwuosobowy karnet do kina!
Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Koncert 30 Seconds to Mars

Łódź na starych pocztówkach

Koncert Sade

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

HDW (gość)

Apeluję o zdrowy rozsądek! . Takie akcje są fajne, dla propagowania krwiodawstwa. Ale jeśli ktoś chce oddać krew ale może to zrobić w innym terminie niż podczas Wampiariady, to niech tak zrobi.
Niestety, następuje tutaj klęska urodzaju. Krew nie jest bezterminowa, po jakimś czasie się starzenie i nie nadaje do ratowania życia. Trzeba o tym pamiętać zwłaszcza teraz - pod koniec roku, kiedy kończą się kontrakty w szpitalach - głównych odbiorcach krwi.