Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi może pochwalić się 50-procentową zdawalnością egzaminów praktycznych na prawo jazdy kat. B. I nie jest to wcale żart.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi może pochwalić się 50-procentową zdawalnością egzaminów praktycznych na prawo jazdy kat. B. I nie jest to wcale żart. Tak wysoka zdawalność dotyczy egzaminów na prawo jazdy w samochodach z automatyczną skrzynią biegów.

- Kurs przebiega dokładnie tak samo jak dla aut z manualną skrzynią biegów. Kandydat na kierowcę "automatu" musi opanować dokładnie te same przepisy i te same manewry, co kandydat na kierowcę "manuala" - mówi Andrzej Bajon, właściciel łódzkiej szkoły jazdy, która przygotowuje do egzaminów na "automatach". - Poza tym kursant zdaje egzamin na tym samym samochodzie, na którym uczył się jeździć. Nie pozostaje to bez znaczenia na wysoką zdawalność egzaminów.

Mateusz Kowalczyk z Łodzi jest jednym z pierwszych kursantów, którzy zdecydowali się na naukę jazdy w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów.

- Dla mnie najważniejsze jest to, że podczas jazdy nie muszę zmieniać biegów. Dzięki temu podczas ruszania pod górkę samochód nie zgaśnie mi ani się nie cofnie - opowiada Mateusz.

Egzaminy na "automatach" cieszą się 50-procentową zdawalnością. To bardzo dużo w porównaniu z niespełna 24-proc. zdawalnością egzaminów na samochodach z manualną skrzynią biegów w łódzkim WORD.

- Na razie do egzaminu na "automatach" przystąpiło kilkanaście osób - informuje Zbigniew Skowroński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. - Na czas egzaminu samochody wypożyczamy od szkół jazdy. Tak jest ekonomicznie. Jeśli jednak zainteresowanie będzie się zwiększać, to WORD zakupi takie auta.

Egzamin praktyczny na "automacie" kosztuje 112 zł, czyli dokładnie tyle samo co na samochodzie z manualną skrzynią biegów.

- Procedury egzaminacyjne także się niczym nie różnią - dodaje Skowroński.

Chociaż zdać egzamin na "automacie" jest łatwiej, to niestety nie upoważnia on do prowadzenia samochodu z manualną skrzynią biegów. W dokumencie wpisana zostaje na ten temat odpowiednia adnotacja.

- Dla mnie nie jest to żadne utrudnienie ani ograniczenie. Jak odbiorę prawo jazdy, to zamierzam kupić samochód z automatyczną skrzynią biegów - dodaje Mateusz.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!