Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W trzy dni dookoła świata na Targach Turystycznych

Redakcja
Zaplanowanie urlopu, wakacji marzeń, tegorocznej majówki czy rodzinnych wyjazdów rowerowych najlepiej wykonać już w marcu i przy pomocy specjalistów. Nadchodzące targi turystyczne Na Styku Kultur, słynące ze wspaniałej atmosfery i bogatego programu imprez towarzyszących, przedstawią zwiedzającym najlepsze oferty turystyczne 2015. Wydarzenie będzie inspiracją dla wszystkich, którzy kochają podróże.

A może by tak…?
Czasy, w których podróżowanie kojarzyło się z wczasami nad morzem lub świątecznym wyjazdem do rodziny, zdecydowanie należą do przeszłości. Obecnie, poznawanie świata
i nieznanych zakątków Polski wiąże się z wyborem stylu życia, hobby, a nawet z zawodem. Kochamy podróże, o czym m.in. świadczy fakt, że większość publikacji w mediach społecznościowych poświęcona jest relacjom fotograficznym z większych i mniejszych wojaży. Uwielbiamy blogi podróżnicze i poprzez relacje w Internecie, podróżujemy wraz z tymi, którzy zaryzykowali i odważyli się wyjechać. Książki podróżnicze nadal biją rekordy popularności i są najchętniej wręczanymi okolicznościowymi prezentami. Bardzo chętnie decydujemy się na poszukiwanie egzotyki zimową porą albo zamieniamy się w autostopowiczów, którzy przemierzają świat poszukiwaniu przygód, kierując się potrzebą poznania kultur innych niż europejska. Kto z nas nie myślał: „a może tak rzucić to wszystko i pojechać na koniec świata, w Bieszczady, opłynąć samotnie świat czy przemierzyć Azję na rowerze? Kto się odważy?

Kopalnia podróżniczych pomysłów
Który region podróżniczy jest na topie i dlaczego? Gdzie wyruszyć na majowy weekend z rodziną, a które regiony świata i Polski wybrać na romantyczną eskapadę? Targi turystyczne Na Styku Kultur co roku gromadzą wystawców, którzy wiedzą, jak podróżować, by odwiedzać najciekawsze miejsca w Polsce i na świecie. Każdy, kto zaplanuje wizytę w hali Expo-Łódź 13, 14 lub 15 marca pozna podróżnicze trendy, wybierze najlepszą wycieczkę zagraniczną, pozna polskie, doskonale przygotowane turystyczne szlaki rowerowe. Wydarzenie to także doskonała okazja do rozmów z przewodnikami, szansa na degustacje regionalnych smakołyków czy kolekcjonowanie mapek i folderów, ułatwiających planowanie podróży. Wielkie emocje będą towarzyszyć wszystkim uczestnikom prelekcji, którzy przysłuchując się opowieściom o podbojach świata, w ciągu kilku godzin zwiedzą najciekawsze kraje naszego globu.

Ahoj przygodo!

Taki okrzyk, zachęcający do opuszczenia domu, pewnie nie raz towarzyszył najodważniejszym globtroterom. Do tego elitarnego grona należy Zofia Suska, która od kilkudziesięciu lat nie przestaje podróżować i zwiedzać najbardziej nieodstępnych zakątków m.in.: Ameryki Południowej, Azji czy Australii. O swych przygodach opowie w sobotę, 14 marca, podobnie jak Tomasz Korgol, który wybrał się w podróż autostopem z Wrocławia do Indii, a swe relacje opisał na www.podrozuj-i-zyj.pl. Ciekawe będzie również spotkanie z Jarosławem Kuźniarem, popularnym dziennikarzem (zdobywcą Telekamery 2015), który przedstawi swój nowy projekt, poświęcony pasji podróżowania: www.goforworld.com. Wykładowcy Instytutu Miast i Turyzmu zachęcą do odwiedzin Patagonii, Izraela i Szanghaju. Odbędzie się także spotkanie z Brazylijczykiem mieszkającym w Polsce, Marlonem Robeiro. Nie zabraknie też historii o autostopowiczach podróżujących do Chin. Zainteresowanym zmianą zawodu spodobają się wskazówki Mariusza Stachowiaka, który zdradzi sekret dotyczący pracy marzeń „Jak podróżować, żeby Ci za to płacili”.

Rowerowo
"Bicycle! Bicycle! Bicycle! I want to ride my bicycle" - śpiewał Freddie Mercury. Wraz z nadejściem wiosny dobrze jest, nucąc taką oto rowerową piosenkę, zaplanować weekendy na dwóch kółkach. Wyposażeni w prowiant, z mapą w dłoni, Polacy coraz częściej podziwiają Polskę z perspektywy własnego rowerów. Tegoroczne targi Na Styku Kultur, wraz z pomocą Regionu Partnerskiego, którym jest Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo (www.greenvelo.pl), przekonają wszystkich pasjonatów dwóch kółek do podróżowania wzdłuż Polski, dzięki fantastycznej trasie rowerowej, liczącej 2 tysiące kilometrów. Trasa wiedzie przez jedne z najbardziej malowniczych regionów, czyli województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Gwiazdą stoiska, które będzie udostępniać wszelkie wydawnictwa, zachęcające do podróży, będzie Bartek Ćwik, jeden z najbardziej utytułowanych i najlepszych w Polsce osób, wykonujących akrobacje rowerowe (pokazy będą odbywać się przez wszystkie dni targów przy stosiku Green Velo, ale największy spektakl trialowy został zaplanowany na 15 marca, na godz. 11.30.) Z okazji targów, w sobotę, 14 marca, Klub Turystów Kolarzy im. H. Gintera zaprasza wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową, prowadzoną przez członków nowo wyznakowanym szlakiem rowerowym na terenie Łodzi (szlak „Trzech Stawów”: Młynek, Stawy Jana i Stawy Stefańskiego). Wyprawa zakończy się dotarciem do hali Expo-Łódź, gdzie ok. godz. 12.00 rozpocznie się konferencja Green Velo, adresowana do wszystkich rowerzystów.

Lekcja historii inna niż wszystkie
W tym roku przypada 70. rocznica zakończenia działań wojennych. Podróże do miejsc związanych z historią Polski to najwspanialsze formy lekcji historii, które nie tylko są źródłem wiedzy, ale i pielęgnują w naturalny i niewymuszony sposób, postawy patriotyczne. Z takiej formy nauki korzystają nie tylko nauczyciele historii, ale i rodzice, którzy pragnąc odświeżania wiedzy historycznej, chętnie zabierają swe dzieci w podróż w czasie. Targi gościć będą wiele instytucji związanych z turystyką poświęconą historii i militariom: Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Muzeum II Wojny Światowej z Gdańska, Podziemne Miasto Osówka. Mali pasjonaci historii mogą wziąć udział w arcyciekawych warsztatach „Żołnierska Dola” lub nieodpłatnych wycieczkach przygotowanych przez Łódzkie Stowarzyszenie Miłośników Militariów "Kompanja BRUS" (szlakiem łódzkich schronów i fortyfikacji: 15 marca) oraz Muzeum Tradycji Niepodległościowych (wycieczkach trasą: Kuźnia Romów, Radegast, Radogoszcz, połączonych z grami strategicznymi: 14 i 15 marca). Zwiedzający mogą uczestniczyć w spotkaniach z historykami: Izabelą Terelą - prelekcja pt. "Życie codzienne w Litzmannstadt Getto (wybrane problemy)" oraz Konradem Czernielewskim, który przedstawi "Kartki z życia żołnierzy na frontach II wojny światowej". Najmłodszych ucieszy możliwość obejrzenia prawdziwej amfibii oraz obecność grup rekonstrukcyjnych.

Sekrety łatwego podróżowania
Jak podróżować tanio, bez przerwy, z rodziną, na rowerach, z wyznaczonym celem, takim jak miejsca pamięci lub bez powodu, tylko po to, by poznawać inne kultury, czerpać inspiracje i nieustannie się rozwijać? Na te i inne pytania odpowiedzi odnajdą Ci, którzy odwiedzą targi turystyczne Na Styku Kultur. Wydarzenie obfituje w spotkania, prelekcje, warsztaty oraz wycieczki. Pełny program targów, z którym można zaplanować cały weekend, znajduje się na stronie: www.nastykukultur.pl.

Ostatnie dni, które żegnają zimę, mogą stać się bardzo inspirujące dla wszystkich, którzy marzą o podróżniczych przygodach i pragną wiosennych, świeżych zmian w swoim życiu. W piątek, sobotę i niedzielę: 13, 14, 15 marca w hali Expo- Łodź, przy al. Politechniki 4 pojawi się niezwykła okazja do odbycia trzydniowej podróży dookoła świata, ekspresowego zwiedzenia najpiękniejszych zakątków Polski, odbycia wycieczki w czasie lub „ukończenia kursu” na kandydata do nagrody „Podróżnika Roku”. Nie należy przespać takiej gratki, następna okazja dopiero za rok!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto