O piłkę walczy Rafał Kujawa

O piłkę walczy Rafał Kujawa. (© fot. Paweł Łacheta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Drugi raz z rzędu piłkarze ŁKS grać będą w piątek. Tym razem drużynę trenera Andrzeja Pyrdoła czeka wyjazdowy mecz w Poznaniu z miejscową Wartą.

Spotkanie rozegrane zostanie na obiekcie przy ul. Bułgarskiej, a więc tam, gdzie swoje ekstraklasowe boje toczy mistrz Polski - Lech.

Tym samym łodzianom odpadnie jeden problem - fatalnej murawy. Obiekt Warty był już leciwy i zaniedbany, toteż stan boiska pozostawiał wiele do życzenia. Narzekali nie tylko przyjezdni, ale także poznaniacy, którzy nie raz powtarzali, że na takiej murawie trudno gra się w piłkę nożną.

Warta rozpoczęła sezon słabo. Poznaniacy dwukrotnie zremisowali 0:0 z beniaminkiem LKS Nieciecza i 1:1 GKS Katowice oraz musieli uznać wyższość spadkowicza z ekstraklasy Odry Wodzisław, przegrywając 1:2. Te wyniki sprawiły, że drużyna ze stolicy Wielkopolski plasuje się na czternastym miejscu w tabeli. ŁKS zajmuje drugą lokatę i w tym wypadku jest faworytem piątkowej konfrontacji.

Przeglądając skład Warty trudno się doszukać nazwisk, które stanowiłyby o wartości polskiego futbolu. Wyjątkiem są byli zawodnicy Lecha Zbigniew Zakrzewski i Piotr Reiss, którzy występują w ataku poznańskiego zespołu. Obydwaj zdobyli po golu, a więc wszystkie bramki, jakie w tych rozgrywkach ma na koncie Warta. I zapewne właśnie na tych piłkarzy ełkaesiacy będą musieli zwrócić szczególną uwagę.

Łodzianie wyjadą do Poznania w dniu meczu. Wszystko wskazuje na to, że szkoleniowiec łodzian będzie mógł wystawić najsilniejszy skład, bo podczas środowego treningu nikt nie narzekał na urazy.

Czytaj także

  Komentarze (26)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  r1 (gość)

  W moim odczuciu używanie pogardliwej formy "żydków" oraz pisanie nazwy narodu z małej litery nosi znamiona nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, dlatego proszę o moderację powyższego wpisu.

  Art. 256 Kodeksu Karnego

  Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  Łks i tyle! (gość)

  na początek-fajną masz ksywę,jak ten reżyser- homoseksualista z Hiszpanii,pięknie! heheh! "Zły dotyk" ,te sprawy...ale do rzeczy . Określ się w końcu w kopiowaniu tych wątpliwych biografii Łódzkiego Klubu Sportowego-sam już chyba się w tym pogubiłeś-albo nasze korzenie są żydowskie,albo komunistyczne,albo założycielem był książe Madagaskaru, może obca cywilizacja założyła Łks,faszyści,socjaliści,liberałowie z Kalisza,Pan Edek z Radomia,Pani Jadzia sprzątaczka z Radzymina....w każdym mailu zaprzeczasz samemu sobie,typowe dla osobników mających problemy natury psychiatrycznej(rozdwojenie jaźni,depersonalizacja, derealizacja) poczytaj troche mądrych książek-a nie jakieś pierdoły z forum podmiejskich-a jak już chcesz błysnąć to wklej info o drużynie piłkarskiej Turyści Łódź albo TKKF Łódź,może dowiemy się czegoś ciekawego o klubie znanym w całym wszechświecie hehehe.

  hog (gość)

  hehe nie burek ale szczeniaki z jednej i z drugiej strony. jeszcze kilka dni i cala zgraja netowych szczeniakow trafi w szkolne ławy. bedziecie mogli popisac sobie w szkolnych toaletach i na lawkach.UFF