Sobotni mecz piłkarskiej ekstraklasy Widzew - Wisła, będzie nie tylko pojedynkiem zasłużonych dla polskiego futbolu klubów (łodzianie byli czterokrotnie mistrzami Polski, a krakowianie wywalczyli tytuł dwunastokrotne).

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ten mecz będzie także prestiżową rywalizacją dwóch biznesmenów, którzy zaliczani są do najbogatszych w Polsce.

Właścicielem Wisły jest Bogusław Cupiał, zajmujący 5. miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Jego majątek szacowany jest na ok. 5 miliardów złotych.

Z kolei Sylwester Cacek, finansujący Widzew, sklasyfikowany jest na 57. miejscu w rankingu finansowych potentatów. Jego majątek wyceniany jest na 400 mln zł.

Być może dlatego, że Cupiał jest jednak nieco zamożniejszy od sternika Widzewa, to budżet Wisły na ten sezon jest większy od widzewskiego. Krakowski klub przeznaczył na piłkarski zespół 45 milionów złotych, a w Widzewie ta kwota wynosi 30 milionów złotych.

Na szczęście w futbolu pieniądze nie grają, a na boisku liczą się zaangażowanie i umiejętności.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!