Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Łodzi zakończyła się rejestracja kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych

(mj)
III LO to szkoła, do której będzie się najtrudniej dostać.
III LO to szkoła, do której będzie się najtrudniej dostać. fot. Paweł Łacheta
W poniedziałek o godz.13, zakończyła się w elektronicznym systemie rejestracja do szkół ponadgimnazjalnych. W 2012 roku III LO przy ul. Sienkiewicza jest najpopularniejszym liceum ogólnokształcącym w Łodzi o jedno miejsce walczyć będzie 2,5 kandydata. W III LO jest 145 miejsc a ubiegających się o przyjęcie 356.

Tuż za "Trójką" plasuje się LO Politechniki Łódzkiej, gdzie na 72 miejsca zgłosiło się 166 chętnych, i XXI LO, gdzie na 180 miejsc przypada 402 chętnych z pierwszej preferencji. W licach XVIII, XXVI, XXXI, XXIX, I, XXV liczba chętnych takżę przewyższa liczbę miejsc w klasach. Licea w Łodzi wybrało 3632 chętnych na 3304 miejsca.

O przyjęcie do łódzkich techników stara się 2359 na 2077 miejsc to dużo więcej kandydatów niż się spodziewano.

Najpopularniejsze jest technikum w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich przy ul. Drewnowskiej, gdzie jest 208 kandydatów na 120 miejsc. 318 chętnych na 192 miejsca zebrało technikum w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Sienkiewicza.

Na kolejnych pozycjach plasują się: technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 "Elektronik" przy ul. Strykowskiej (210 kandydatów na 150 miejsc) oraz technika w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Kilińskiego (197 chętnych na 155 miejsc), gdzie kształcą się przyszli gazownicy, logistycy, technicy urządzeń sanitarnych i technicy odnawialnych źródeł energii.

Do technikum w ZSP 19 zgłosiło się 288 chętnych na 224 miejsca. Największym zainteresowaniem cieszy się technik weterynarii - 81 chętnych na 32 miejsca. Dużo jest też chętnych do nauki w ZSP 7 "Samochodówka", ZSP 9 i ZSP 17 (informatyk, mechatronik), ZSP 21 (fryzjer), ZSP 13 (geodeta).

Do łódzkich "zawodówek" zgłosiło się tylko 454 kandydatów na 790 miejsc. W ogóle nie ma chętnych, by w przyszłości zostać krawcem, pojedyncze osoby zgłosiły się do nauki zawodów: kominiarza, odlewnika, zduna, dekarza czy wędliniarza.

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi nie przewiduje tworzenia dodatkowych klas w liceach, nie wyklucza natomiast, że powstaną w obleganych technikach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto