We wtorek w Urzędzie Miasta Łodzi w konsultacjach społecznych dotyczących wyboru metody opłaty za wywóz śmieci w Łodzi uczestniczyło 70 mieszkańców . Od 1 lipca 2013 roku mieszkańcy Łodzi będą płacili "podatek" śmieciowy. Władze Łodzi przedstawiły dwa sposoby opłat za śmieci: od osoby - 18,12 zł (odpady segregowane) lub 36 zł (niesegregowane), albo od metrażu mieszkania - 1,05 zł za m. kw. (odpady segregowane) lub 2 zł (niesegregowane). Mieszkańcy Łodzi mogą zgłaszać swoje uwagi do rodzaju opłaty do 26 października.

Czytaj także

  Komentarze (120)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  TOK FM o śmieciach w Łodzi (gość)

  właśnie mówili o śmieciach w Łodzi w TOK FM u Tadeusza Mosza w EKG, eksperci w studiu nie mogli pojąć skąd te stawki, skoro nie było jeszcze przetargu, i jeszcze nie ma firmy, która będzie to robić, MOŻE WARTO ZADAĆ TO PYTANIE WŁADZOM- skąd mają stawki? czemu akurat 18,12 zł od osoby? CZEKAMY NA ODPOWIEDŹ

  zołza (gość)

  Są podobno gminy, które zaskarżyły ustawę o śmieciach do Trybunału!!! A Łódź??!! Żaden ze sposobów nie jest dobry!!! To Ustawa jest do kosza, bo nawet nie da się jej sensownie nowelizować! Poprzednich regulacji śmieciowych nie egzekwowano! A tę będzie można? Widać, że dla Zdanowskiej jest to okazja aby ściągnąć od kogo się da tyle ile da sie ściagnąć!

  ROBROY (gość)

  Zajebiście a dlaczego nie równe 50 złotych o osoby a za ten piękny i nowatorski pomysł poproszę 10% z przychodu i premię jakiś 20000 PLN a te nieogarnięte oszołomy i tak zapłacą hehe

  łodziak (gość)

  do . Pani Zadowska powinna popędzić swoich pracowników do roboty by popracowali nad organizacją zarządzania naszym jak na razie nieszczęsnym Miastem.

  . (gość)

  A może by tak miasto postawiło o jeden pojemnik więcej /rezerwowy/. Zaapelowało do mieszkańców o zgniatanie do małych gabarytów swoje śmieci i wywoziło tylko pełne pojemiki. Zorganizowało dobrą organizacje wywozu śmieci. Urzędnicy z wykszałcenie o profilu zarządzania weźcie się do roboty. Dziś z jednej niedługiej ulicy śmieci wywozi kilka firm, a Pan Stępień nie potrafi przewidzieć że, tak zorganizowany wywóz podyższa koszty. Transport dojazowy kilku firm lub jednej to jest ukryty koszt śmieci. Panie Stępień myślenie i dobra organizacja to zacznie mniejsze koszty niż Pan przewiduje. Nie można iść po najmniejszej linii myślenia, za coś My Mieszańcy Panu płacimy. Do roboty urzędnicy. Bez Nas nie będzie Was.

  ob (gość)

  Panie Stępień ryzyko od niepłacących czynszu powinno być pokrywane z pensji urzędnika za nieskuteczność egzekucji. Ciepłe wysokopłatne posadki za nic nie robienie.

  trzeźwo_patrząc (gość)

  "Wiceprezydent Stępień zaznaczył, że ostateczna cena opłat zostanie ustalona m.in. przez przetarg"-czyli wykonawcy "wyznaczą"cenę a UMŁ będzie miał czyste rączki. Rozbój w biały dzień.Moje budynki mają wyznaczoną stawkę 8,50-11zł/os i jakoś da się z tego utrzymać czystość.Te ich stawki to jest przekręt

  jest na to paragraf? (gość)

  jak się nazywa płacenie za coś, co nie ma logicznego wytłumaczenia, ale jest siłowo wymuszone; haracz? wymuszenie rozbójnicze? osobiście wolałabym mieć wpływ na to ile śmieci produkuję, a nie aby ktoś za mnie to cudownie przewidział i z góry kazał płacić, dla mnie to rozbój, zwany łódzkim podatkiem lokalnym

  karlo (gość)

  To jak to kur.va jest ze teraz jest taniej i sie oplaca (mimo dodatkowych akcji sprzatania dzikich wysypisk) a potem bedzie 2 x drozej? Jest tylko 1 wytlumaczenie- bo nasza kasa z podatku smieciowego bedzie wyciekala na inne cele a ze w budzecie pusto to trzeba wynalezc nowy podatek i govno ma was obchodzic co sie ze smieciami i kasa stanie placic bydlo bo tak chce wladza! Pyszczyliscie na likwidacje migawek trasowanych i na likwidacie biletow 10min? No i chvja wam to dalo teraz tez tak bedzie bo nikat was nie slucha!!!!! Jedyna rada-wymeldowac sie i niech sobie szukaja wiatru w polu!

  Feliks (gość) (łodzianin)

  Nie jesteś sam.Mój komentarz też usuneli bo pytałem co robi Krenc ze swoją "S"?Dopuścili do bezrobocia i likwidacji włókiennictwa w Łodzi.Teraz mają "gdzies" sprawę biedy łódzkiej.Ważna jest herbata dla nauczycieli.Ot, taka proza związkowa.

  Maks (gość)

  Opłata za wywóz śmieci uzależniona od powierzchni mieszkania... Hmmm... to może jeszcze podatek dochodowy w zależności od wzrostu obywatela i podatek od głupoty urzędników w zależności od gruntownego wykształcenia... PAMIĘTAJCIE URZĘDNICY. ISTNIEJECIE DLA OBYWATELI A NIE OBYWATELE DLA WAS.

  HK (gość)

  Jeśli będzie tak drastyczna podwyżka za wywóz śmieci, pewnie dołączę do tych którzy nie płacą czynszu. Obecnie płacę 14,50/m2 czynszu i pod koniec m-ca brakuje mi pieniędzy, a po podwyżce? Pewnie pójdę z moim synem do UMŁ żeby dali mu jeść, bo ich dzieci pewnie mają i będą miały bez względu na wywindowane opłaty.

  załama (gość)

  To jest według mojej opinii jeden z beszczelniejszych wałków Platfusów i PSL . Ale platforma mam nadzieję po ty legnie w gruzach. Taka ustawa powinna być i wydaje sie musi być przyjęta wspólnie z regulacją skupu rynku wtórnego np. butelek i makulatury . Jakby było normalnie to ludzie nosili by flaszki i pety do sklepu aby je oddac za kaucję . U nas oczywiście pozwala sie produkować jednorazowe flaszki szklane do piwa . grupa o charakterze przestępczym w chwili obecnej wydrenuje kieszenie Polaków skutecznie . Może sie wreszcie europejczycy obudzą . Ta władza to dno i podobnych mądrali mamy w Łodzi niestety . Stępień po raz kolejny pokazał , że nie potrafi logicznie myśleć , a z liczeniem to ma powazne problemy, Chyba jest dyslektykiem .

  nieroby (gość)

  Gminy zmarnowały dwa lata na wdrożenie nowego systemu, więc będą naginać obowiązujące prawo, ze szkodą dla mieszkańców – ostrzegają Pracodawcy RP. Chodzi o przepisy uchwalonej w ub.r. ustawy, która od 1 lipca 2013 roku nakłada na gminy obowiązek zorganizowania odbioru odpadów komunalnych.


  fot. Ingram Publishing/Thinkstock
  Samorządowcy domagają się zmian: chcą mieć możliwość zlecania tych zadań bez przetargu własnym zakładom budżetowym i firmom komunalnym. Zdaniem ekspertów oznaczałoby to monopol firm gminnych w tym sektorze gospodarki, a dla mieszkańców mogłoby się wiązać z niekontrolowanym wzrostem opłat.