W Łodzi wielka woda nam nie grozi, ale sytuacja w województwie jest ciężka.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Pogłębia się stan zagrożenia w dorzeczu Warty i Pilicy - mówi Jacek Raczyński wicedyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Woda napływa do nas z województwa śląskiego i małopolskiego, a sytuację pogarsza wciąż padający deszcz. - Intensywne opady atmosferyczne nie ułatwiają opanowania sytuacji - tłumaczy Raczyński. - Stan powodziowy wprowadzony został już w Świnicach Warckich i w Poddębicach - dodaje.

Podtopiona Łódź

A jak sytuacja wygląda w naszym mieście? - Na chwilę obecną jest dobrze - mówi inżynier miasta. - Mamy kilka zgłoszeń o podtopieniach i to wszystko - zapewnia. Woda zalała okolice Kilińskiego, Tymienieckiego, Milionowej, Rucianej oraz Strykowskiej. - Utrudnienia są usuwane na bieżąco - tłumaczy inżynier miasta.

W ciągu ostatnich 24 godzin straż pożarna przyjęła 12 zgłoszeń w samej Łodzi i niecałe 400 z województwa.

Jak zapowiadają synoptycy, na poprawę pogody do czwartku nie mamy co liczyć.

Jeśli macie zdjęcia podtopionych miejsc, przesyłajcie do nas na adres: redakcja@mmlodz.pl

Czytaj także:
- Pada i pada, ale nie ma zagrożenia powodzią

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ja mogę.... ...co najwyżej podesłać zdjęcia zalanego sufitu nad łóżkiem dziecka:( Leci z dachu, z godziny na godzinę coraz bardziej. Już prawie ciurkiem:( Panowie z administracji przyszli i powiedzieli, że dopóki nie przestanie padać, to i tak nic nie zrobią... :(