Tornister powinien mieć usztywniony przynajmniej tył i spód oraz przylegać do pleców

Tornister powinien mieć usztywniony przynajmniej tył i spód oraz przylegać do pleców. (© fot. Maciej Stanik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kolorowe, pstrokate i świecące, z bohaterami kreskówek, bajek, seriali - takie tornistry i plecaki sprzedają się najlepiej na kiermaszach szkolnych.

Czekamy na kolejną dostawę tornistrów i plecaków z Hannah Montaną, bo większość modeli z tą bohaterką już się sprzedała. Dużą popularnością wśród dziewczynek cieszą się także nieśmiertelna Barbie i Dora. Mali chłopcy wybierają Boba Budowniczego, Kubusia Puchatka, starsi samochody wyścigowe - mówi Elżbieta Lipska, sprzedawczyni z łódzkiego "Centralu".

Wśród plecaków dla starszych dzieci duże powodzenie mają te z piórnikiem, kieszenią na laptopa i osobną kieszenią na dokumenty, pieniądze czy klucze.

Coraz więcej rodziców nie kieruje się modą, a troską o kręgosłupy swych pociech. Pytają o wyroby lekkie, z usztywnioną tylną częścią, bokami i spodem. Uczniom pierwszych klas podstawówki, ale i starszym, kupują tornistry na kółkach.

- Długość szelek powinna być regulowana, a szelki napięte tak, aby tornister nie zwisał, lecz przylegał do pleców - mówi Andrzej Róg, wojewódzki konsultant ds. fizjoterapii.

Najtańszy tornister w hipermarkecie kosztuje niecałe 7 zł, plecak 9 zł, są też droższe - od 15 do 100 zł. Za wyroby firmowe, lepszej jakości, trzeba zapłacić od 50 do nawet 200 zł.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!